Війна руйнує та вбиває, але незламні українці, кожен на своєму місці та в міру своїх можливостей, роблять внесок у нашу перемогу. Від початку повномасштабного вторгнення, за специфікою роботи та з огляду на заходи забезпечення безпеки глядача та працівників, Харківський планетарій зачинено.
"Так, планетарій у нас такий, що до нього були питання за якість та інтер'єри, поки працював, але багато хто засумував, коли він зачинився", - саме таку думку на сторінках соцмереж озвучують харків'яни.
Колектив новинного порталу GX увесь час спостерігає за незламним колективом закладу. Так, відомий харківський астроном Володимир Кажанов на офіційній фейсбук-сторінці планетарію та особистій сторінці постійно намагається постами та сюжетами підтримувати увагу до планетарію та космічних подій. Щоб не забули... Бо це так важливо для колективу планетарія.
Ось останні світлини та комантері вченого у новинах GX: "Як і коли затемнення Місяця зможуть спостерігати харків'яни", "Два яскравих явища в небі: пояснення харківського астронома", "Зближення красивої пари можна буде спостерігати сьогодні на зоряному небі", "У небі над Харковом помітили світлові стовпи", "Астроном розповів про космічні дива, які зараз можна побачити в Харкові", "Відомий харків'янин поділився інформацією про надзвичайну подію", "Сонячне затемнення: харківський астроном розповів про особливості", "Харків'яни можуть побачити захопливе космічне дійство та загадати заповітне бажання", "Природа продовжує дивувати харків'ян незвичними явищами", "Харків'яни вночі спостерігали за незвичайним явищем у небі" та багато інших.
"Планетарій поки що не можна відкрити. Я хотів організувати спостереження через телескоп у червні, але у світлі подій (ворожа ракета у ніч з 5 на 6 червня влучила майже поруч з планетарієм) - безпека важливіша, та й комендантська година робить нічні спостереження неможливими... - підкреслив харківський астроном і додав. - Працюю зараз над новим 10 хвилинним фільмом про Місяць із відповідями на запитання глядачів та читачів".
А ось лектор-методист планетарію Олена Земляченко підвищує свою майстерність в Японії, а ще розповідає новим друзям про зірки та небо в Україні (подробиці у новині GX - Харків'янка в Японії розповідає про небо України).
"Дякуємо Японії за підтримку України та можливість професійного росту для лекторів-методистів!" - написала директор Харківського планетарію Галина Железняк.
До речі, керівник планетарію постійно робить цікаві пости про космічні події та новини астрономії і космонавтики у групі закладу на фейсбуці. А зараз, уже кілька тижнів, намагається вирішувати побутові проблеми, які виникли за час війни (відновлення труб, які потекли взимку, а також прибирання і багато ще чого важливого).
Але найбільше здивував відомий уфолог, лектор планетарію, поет, бард, художник, скульптор, у минулому морський біолог та гідронавт-дослідник Ігор Володимирович Березюк, чиїми руками було створено музей уфології та космонавтики "Космос" у залах планетарію.
Ігор Березюк зібрався велосипедом доїхати в Чехію на з'їзд планетаріїв. Оскільки грошей нема, а бажання є. Адже допоки у людини є мрія - вона жива!
"Не знаю, чи вийде у нього, чи зважитися... Але він вже до Харкова із Сум приїхав велосипедом", - розповів GX Володимир Кажанов, колега Ігоря Володимировича.
Після виходу новини сталося диво - надішла звістка від колеги Ігоря Березюка, що мрії здійснилися.
"Ігор вже в Чехії. Успішно побував на фестивалі, - поділився радісною новиною колега Березюка Юрій Стеценко. - Ми тут всі разом. Ще побачимось колись на спостереженнях Місяця, планет та інших об'єктів неба, у нашому Планетарії, або десь ще, це як вже вийде".
Дякуємо, друзі! Віримо, ми ще зустрінемося під зірками Харківського планетарію.
Фото та відео: Наталія Бойченко, GX, планетарій