Харків'янка в Японії розповідає про небо України (фото, відео)

1619
Про Харків та наш планетарій тепер знає уся Японія.

Вже більше року в Україні триває війна... Безмежність допомоги світу можно оцінити за георграфією країн, в яких опинилися та отримали допомогу наші співвітчизники: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Ірландія, Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Японія, Румунія, Болгарія, Швеція, Швейцарія, Греція, Австралія, Австрія, Бельгія, Ізраїль, Іспанія, Італія, Канада, США, Колумбія, Португалія, Словенія, Фінляндія та інші. Майже весь світ постав проти країни-агресорки росії...

Розповідаючи в планетарії дітям та дорослим Харкова про безмежний Всесвіт, Олена Земляченко навіть і не гадала, що їй прийдеться відправитися у далеки мандри. Так склалося, що харків'янка знайшла прихисток і роботу за фахом у далекій Японії (наразі у місті Adachi-ku, Tokyo, Japan). Люди країни "Вранішнього Сонця" повні честі та відваги - вони відкрили свої серця та домівки нам - українцям, а дехто навіть залишив батьківщину і приїхав допомогати людям в Україну (читайте в новині GX про відважного Фумінорі Цучико).

За час, проведений в Японії, Олена не лише побачила країну та доторкнулася до її вікових знань (родина Олени побувала у Токійському університеті), а ще й розповіла і показала на що спроможні українці.

"Я дуже вдячна центру допомоги українцям Хімаварі. Це саме ті люди, які так багато роблять для всіх українців. Причому не тільки для тих, котрі в Японії, а й тих котрі в Україні! Дякую!" - написала Олена у себе на сторінці в фейсбуці.

 "Щойно відвідала прекрасну лекцію Olena Zemliachenko про зоряне небо України в планетарії на Шібуя. Чаруючий голос пані Олени, прекрасна лекція і щира підтримка японських друзів в поєднанні створили атмосферу краси, добра і відкритості. Під час лекції фото не роблять, тож можу поділитися нашим сумісним з Оленою фото.
Оленочко, Михайло, дякую вам за ваш труд й бажання поділитися прекрасним!" - так пишуть про Олену та її чоловіка відвідувачі лекції (Tetyana Solotska).

"Дякуємо Японії за підтримку українців! Так багато зробили японці, щоб було затишно і зручно дорослим і діточкам! Неймовірно! Наша повага!" - подякувала японцям директор Харківського планетарію Галина Железняк.

Відео програми Олени можна подивитися за посиланням.

Виступала Олена й в Токіо.

Підготовлена Оленою програма йде двома мовами (українською та японскою) - це демонстрація зоряного неба України, а також відеопрограма, яка була зроблена ще в Україні.

Дівчина вже неодноразово проводила лекції про зоряне небо України у різних містах Японії. Так співпало, що в планетарії міста Фунабаши пройшов показ фільму Олени "Під українськими зорями" саме в день, коли Президент України Володимир Зеленський завітав до країни.

"Якщо б не заходи безпеки та навантажений графік зустрічей, то Зеленський обов'язково завітав до Олени", - наголосив Мер та директор освіти міста.

Дякуємо усім, хто допомагає Україні та українцям! Пишаємося нашими захисниками та співвітчизниками, які довели світу, що українці незламна нація! Разом ми сильні! Україна переможе! Наші талановиті земляки повернуться до дому і відбудують рідну країну!

Фото, відео та матеріали: архів Олени Земляченко

Читайте також: