Свято українських захисників тепер під покровительством святої (фото)

1517
Указом Президента України встановлено нову дату Дня ракетних військ і артилерії.


Саме 3 листопада відзначали військово-професійне свято "День ракетних військ і артилерії" за Указом Президента України від 31 жовтня 1997 року № 1215/97 "Про День ракетних військ і артилерії". Ця дата була пов'язана з подіями Другої світової війни та мало радянське коріння. Від тепер цей документ втратив чинність.  

Указом Президента України №748/2024 від 2 листопада 2024 року ( https://www.president.gov.ua/documents/7482024-52629), встановлено, що День ракетних військ і артилерії тепер відзначатимуть 4 грудня - у День вшанування святої Варвари. З цією ініціативою виступило командування ракетних військ і артилерії.



Започаткування святкування 4 грудня, у День Святої Варвари, сьогодні відповідає духу і суті героїчних воїнів ракетних військ і артилерії, які захищають нашу свободу і Незалежність у боротьбі проти російських окупантів.

Довідково: У європейській традиції покровителькою артилеристів вважається свята Варвара — одна з найшанованіших святих в українській християнській культурі. У її життєписі є подія, пов'язана з блискавкою та громом, що символізують потужну руйнівну силу артилерійських гармат.

Нагадаємо, Варвара народилася у третьому столітті у місті Іліополі у сім'ї багатого і знатного язичника Діоскура. Мати дівчинки рано пішла з життя, і батько присвятив себе дочці. Але любов його була егоїстична, він ув'язнив її у вежу, відгородивши від світу. Коли дівчина підросла, і батько вирішив видати її заміж, він натрапив на відмову дочки. До того ж дівчина пізнала справжню віру та відмовилася від язичництва.

Розгніваний батько піддав її мукам, але воля її була сильна. Тоді Діоскур відвів її на суд імператора Мартіана, який і сам був не проти одружитися з красунею. Але горда Варвара залишилася вірною собі, і після довгих мук була страчена - її батько власноруч відрубав дівчині голову. У весь цей час за любов і віру Варвари, Господь її охороняв та захищав від болю, після смерті прийняв у Царство Небесне. А в мить її страти загримів грім, вдарила блискавка, вбивця і кати святої мучениці загинули на місці.

Відтоді блискавка і грім стали символом покровительства святої Варвари над усіма, хто має справу з вибухами та потужною зброєю. Тому в середньовіччі артилеристи стали вважати її своєю заступницею.

В Україні свята Варвара вшановується з давніх-давен. За переказом, у 1108 році її мощі привезла на українські землі дружина київського князя Святополка — дочка візантійського імператора, також Варвара.


Також варто згадати практику вшанування святої Варвари як покровительки артилеристів у збройних силах різних країн, зокрема Іспанії, Франції, Польщі та США.


До того ж великомучениці Варварі моляться під час війни, щоб не померти без причастя.

Фото та матеріал: відкриті джерела, за інформацією Генштабу ЗСУ та офіційної сторінки Президента України



Читайте також: