Природа продовжує дивувати харків'ян незвичними явищами (фото, відео)

5861
Вніч на 15 липня над Харковом з'явилися сріблясті хмари.


Сама природа дарує нам чудові миті серед страху війни. Цю ніч знову вибухи було чути майже щогодини, але у всьому є свої плюси - у вікно можна було побачати рідкісне явище -  сріблясті хмари.

"Харків в цю мить (3.30). З одного вікна небо палає красками - дуже схоже на "сріблясті хмари" (рідке явище в Україні). А з іншого Місяць у повні... - поділилися своїми спостереженнями Наталія Бойченко. -  А ви помітили? Нічне небо жовто-блакитного кольору!"

Журналіст не тільки зробила декілька цікавих кадрів, а й запитала про незвичне явище у відомого харківського астронома Володимира Кажанова.

"Так, це вони - сріблясті хмари, - підтвердив астроном. - Яскраві були. Гарне видовище. Мені не пощастило з видом на них цієї ночі, дерева та дахи будинків заважали. Поділюсь відзнятим раніше у червні".

"Високоатмосферні хмари, які не спостерігались у давньому минулому, тобто немає історичних і наукових згадок. Доволі нове явище в атмосфері, яке може бути викликане техногенною діяльністю нашої цивілізації, зміною клімату та виверженнями вулканів. Нам пощастило з розташуванням України по широті. Бо далі на південь і ближче до екватора сріблясті хмари вже не побачиш", - продовжив цікаву розповідь Володимир Кажанов. 

На додаток до цікавих фактів вчений поділився своєю відеолекцію про це дивовижне явище, яке він розмістив на своєму youtube-каналі Astroromantik 4 липня.

На прощання астроном здивував своїми поетичнами написами, які він додав до цікавого посту. Не дарма кажуть, що талановита людина - майстер у різних справах.

"Згаcають зорі... Холодне світло... над рідною побитою країною... Жене нічні небесні хвилі вітер... До берега світанку..." - написав Володимир.

А наші читачі теж додали свої світлини та цікаві коментарі.

"Ось що я спостерігала", - написала Наталі і додала фото.

А Лілія Вусенко серед жовто-блакитних хмар побачила, як Янгол розправляє крила.

Приємних спостережень. Дивовижне поруч. Не заплющуйте очі - радійте миті.

Нагадаємо, в ніч на 12 липня можно було спострерігати місячну веселку.

Фото та відео: Город Х, Володимир Кажанов, Наталія Бойченко  

Читайте також: