Цієї ночі харків'яни помітили оптичне явище на небі (фото, відео)

894
Місячне гало нагадувало полум'я свічки.


У ніч на 25 листопада харків'яни знову спостерігали Місячне гало. В день, коли Україна згадує жертв Голодомору, навіть Місяць серед хмар виглядає, як полум'я свічки-пам'яті.Спочатку Місячне сяйво було видно лише над кутом будівлі.Але потім серед хмар вдалося побачити Місяць повністю.А ось наша читачка Марина Торська одразу зробила гарний кадр.Довідка. Слово "гало" походить від грецького слова "галос", яке означає "коло" або "диск". Найближе до гало природне явище, яке всім добре знайоме, – веселка, тобто заломлення променів небесного світила. Але на відміну від веселки, яку можна спостерігати лише в денний час, стоячи спиною до сонця, у насиченому вологому повітрі, гало з'являється на небі у будь-який час доби – навколо Сонця чи Місяця, а буває, що й біля потужного джерела штучного світла.

У минулому це явище сіяло серед людей страх і паніку. Через недостатній розвиток науки люди не знали, що їхнім очам відкривається оптична ілюзія, і вважали гало недобрим знаком, особливо якщо воно супроводжувалося паргеліями (світловими плямами, що зовні нагадують Сонце і розташовані поруч з ним). Іноді поява гало ставала причиною ухвалення важливих політичних рішень. Одним із найяскравіших прикладів є відмова імператора Карла V від облоги Магдебурга у 1551 році. Побачивши над містом гало з фальшивими сонцями, він прийняв його за символ небесного захисту людей, які були в облозі.

Гало – незвичне оптичне явище, яке завжди привертає увагу людей. Але для того, щоб насолодитися його красою без неприємних наслідків, потрібно не тільки знати, що таке сонячне гало, але й розуміти, яку небезпеку воно становить для органів зору. Заломлене в кристалах льоду сонячне світло надто яскраве для наших очей. Тому спостерігати за гало найкраще у сонцезахисних окулярах. Дивлячись на гало, сонце найкраще закривати будь-яким предметом або, наприклад, долонею. Те саме слід робити і при фотозйомці цього явища. В іншому випадку зображення може виявитися недостатньо чітким.

Вважається, що тим, кому пощастило побачити це рідкісне явище, варто очікувати всього найкращого - добробуту, удачі та любові. Якщо раніше в житті був не найпростіший період, то він обов'язково закінчиться і все влаштується найкращим чином.

Нагадаємо, нещодавно над Харковом вже спостерігали Місячне Гало і не тільки...

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко, Марина Торська

Читайте також: