Харків'яни спостерігали яскраву повню з містичним сяйвом (фото, відео, доповнено)

2051
Вже котру ніч поспіль в Харкові спостерігають місячне гало.


Ще 27 жовтня туманні сутінки додали магії Місяцю і подарували перші гало...

До речі, Повний Місяць можна спостерігати декілька діб, протягом яких Місяць візуально майже не відрізняється від повного (ред. візуально має повне коло).



"Якщо Сонце, Земля та Місяць розташовані точно на одній лінії, останній потрапляє в тінь Землі й настає місячне затемнення. Так і сталося цього разу. Затемненя можна було спостерігати 28 жовтня", - про що GX повідомила директор Харківського планетарія Галина Железняк.



Але тепла осінь продовжила плести райдужні мережева Місяцю... В ніч на Геловін з 30 на 31 жовтня багато хто спостерігав Місячне гало.



Фото цього яскравого явища в мить облетіло соцмережі.

Нехай це явище не лякає, а зробить трохи яскравим наш буремний час.

Довідка. Слово "гало" походить від грецького слова "галос", яке означає "коло" або "диск". Найближе до гало природне явище, яке всім добре знайоме, – веселка, тобто заломлення променів небесного світила. Але на відміну від веселки, яку можна спостерігати лише в денний час, стоячи спиною до сонця, у насиченому вологому повітрі, гало з'являється на небі у будь-який час доби – навколо Сонця чи Місяця, а буває, що й біля потужного джерела штучного світла.

У минулому це явище сіяло серед людей страх і паніку. Через недостатній розвиток науки люди не знали, що їхнім очам відкривається оптична ілюзія, і вважали гало недобрим знаком, особливо якщо воно супроводжувалося паргеліями (світловими плямами, що зовні нагадують Сонце і розташовані поруч з ним). Іноді поява гало ставала причиною ухвалення важливих політичних рішень. Одним із найяскравіших прикладів є відмова імператора Карла V від облоги Магдебурга у 1551 році. Побачивши над містом гало з фальшивими сонцями, він прийняв його за символ небесного захисту людей, які були в облозі.

Гало – незвичне оптичне явище, яке завжди привертає увагу людей. Але для того, щоб насолодитися його красою без неприємних наслідків, потрібно не тільки знати, що таке сонячне гало, але й розуміти, яку небезпеку воно становить для органів зору. Заломлене в кристалах льоду сонячне світло надто яскраве для наших очей. Тому спостерігати за гало найкраще у сонцезахисних окулярах. Дивлячись на гало, сонце найкраще закривати будь-яким предметом або, наприклад, долонею. Те саме слід робити і при фотозйомці цього явища. В іншому випадку зображення може виявитися недостатньо чітким.

Вважається, що тим, кому пощастило побачити це рідкісне явище, варто очікувати всього найкращого - добробуту, удачі та любові. Якщо раніше в житті був не найпростіший період, то він обов'язково закінчиться і все влаштується найкращим чином.

"Небесний пейзаж вчора над м. Харків", - додав своє фото до нашої новини Володимир Кажанов.



Наостанок, спостереження Місяця від відомого харківського астронома Володимира Кажанова.



Фото, відео та матеріали: GX, Наталія Бойченко, Харківський планетарій, відкриті джерела 

Читайте також: