Сьогодні - день весняного рівнодення

657

А ви знали? Сьогодні Сонце переходить із Південної півкулі до Північної. Астрономічне явище, коли Сонце перетинає небесний екватор у своєму видимому русі, називають весняним рівноденням.

При спостереженні нашої планети з космосу в момент рівнодення лінія світлорозділу проходить географічними полюсами Землі і є перпендикулярною земному екватору.

Це саме той час, коли день дорівнює ночі, і до нас приходить астрономічна весна.Весняне рівнодення не має фіксованої дати (через різницю між календарним та астрономічним роком) і щорічно може зрушуватися на кілька годин. Але високосний рік відбувається коригування, і рівнодення повертається на вихідну позицію. Залежно від року воно може бути 19, 20 чи 21 березня.

2024 року день весняного рівнодення наступив саме сьогодні - в середу, 20 березня, о 05.07 за київським часом (03:07 за UTC). Сонце зійшло точно на сході і зайде точно на заході, рівно 12 годин воно перебуває над горизонтом і 12 годин - під горизонтом.

Після дня весняного рівнодення в Південній півкулі настане астрономічна осінь, а в Північній - астрономічна весна, яка триватиме до дня літнього сонцестояння.

Читайте також: