Сьогодні - день осіннього рівнодення. Історія та прикмети

11337
У 2023 році день осіннього рівнодення припав на суботу, 23 вересня.

Осіннє рівнодення - особливий день, коли день дорівнює ночі. Щороку він настає у вересні, але його дата змінюється. Це відбувається через різницю між календарним і астрономічним роком, і щороку може зсуватися. Зокрема, осіннє рівнодення може наставати 21, 22, 23 або 24 вересня. 21 вересня і 24 вересня - вкрай рідко, найчастіше воно відбувається 22 і 23 вересня.

Сонце змінює своє становище, переходячи з північної півкулі у південну. У цей день воно перетинає екватор. Саме тому в північній півкулі починається астрономічна осінь, а на півдні - весна. З того моменту, як Сонце здійснить перехід, світловий день почне скорочуватися та досягне свого мінімуму 22 грудня. Після цієї дати до 22 березня, дня весняного рівнодення, день почне прибувати.

День осіннього рівнодення - це особлива дата - наші предки називали її ще "Днем сили". І не просто так... Кажуть, у цей період кожна людина, яка має таємні знання, може отримати підтримку вищих сил. Адже цей осінній день у багатьох народів вважався містичним. Йому приділяли увагу ще стародавні друїди, які вивчали хід небесних світил. Вважається, що знаменитий Стоунхендж був побудований, щоб точно визначати дати головних астрономічних явищ. Туди й зараз у ці дні з'їжджаються шанувальники старовинних звичаїв і влаштовують свято не території пам'ятки.

Що потрібно зробити до заходу сонця у день осіннього рівнодення: відпустити весь негатив і подякувати Всесвіту за все, що є; скласти плани на майбутній рік і завершити поточні справи; зібрати близьких і родичів за щедрим столом - чим більше страв, тим більше блага в житті буде; пригостити яблуками знайомих і незнайомих - тоді весь рік буде супроводжувати удача. Також цього дня слід позбутися всього зайвого у своєму житті - як речей, так і стосунків та токсичних людей. На звільнене місце обов'язково прийде нове, краще.

Що не слід робити в день осіннього рівнодення: сваритися, заздрити й проявляти негатив; починати нові справи, затівати ремонт; переїжджати - щастя може не знайти дорогу зі старого будинку до нового; робити великі покупки; відмовляти в допомозі.

Цей день радять провести якомога спокійніше і використати його енергетику - а вона цього дня дуже сильна - щоб привернути у своє життя позитив.

Читайте також: