Як позбутися рудих хатніх мурах

4982

Мурашки або мурахи – це родина комах поширених усім світом, за винятком Антарктиди. У світі їх нараховують більш ніж 14000 видів. Найбільш поширеним серед них є руді хатні мурашки.

Вони є еволюційно найпросунутішою родиною комах. Їхні сім’ї – колонії є складними соціальними групами з чітким поділом праці і розвиненими системами спілкування та самоорганізації, що дозволяють особинам узгоджувати свої дії під час виконання задач, що не до спромоги окремій комасі. Деякі види мурашок володіють розвиненою «мовою» передавати складну інформацію.

Успіх мурашок у середовищі існування обумовлений їхньою соціальною згуртованістю та здатністю змінювати місце проживання і використовувати різноманітні ресурси.

Частіше всього мурахи у будинку – випадкові гості занесені на одязі або з речами. Дорогу в будинок  відкривають мурахи «розвідники». Якщо у будинку у відкритому доступі харчові продукти та маса потайних щілин, то незабаром він буде заселений. Вони заселяються у дерев’яних порожнинах між поверхами, під  підлогою, у щілинах тощо. Особливо в кухні, де є вільний доступ до продуктів харчування та води.

Ці руді мурахи у квартирі є справжньою проблемою: вони численні, псують продукти, можуть перенести збудників кишкових інфекційних захворювань (дизентерії, черевного тифу, сальмонельозу), яєць гельмінтів та цист найпростіших, а до того ж – з величезним трудом виводяться.

На боротьбу з рудими хатніми мурашками  спрямовані профілактичні та винищувальні заходи. Захист приміщень від них – надзвичайно складна справа. Велику роль у боротьбі з мурашками відіграє дотримання чистоти в приміщеннях.

У разі виявлення перших рудих «розвідників» у приміщеннях, не слід негайно їх знищувати, а потрібно зрозуміти звідки й куди вони курсують – простежити за мурашиними «доріжками». І тільки після цього слід застосовувати винищувальні заходи (дезінсекцію). Найбільш ефективним способом боротьби з мурашками є знищення їхніх гнізд за допомогою харчових отруєних принад, а також використання інсектицидних гелів та паст, які наносяться на мурашині «доріжки». До складу отрутопринад входять речовини, які приваблюють мурашок. Робочі особини мурашок переносять отруєну принаду в центр колонії, де з часом загинуть усі мешканці мурашника.

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб