Місячну повню та три планети можно буде побачити сьогодні в небі над Харковом (фото, відео)

2792
За словами астронома Володимира Кажанова, видовищну місячну повню на небі можна побачити і цієї ночі, а ще спостерігати за Сатурном, Юпітером і Венерою.


Всі, хто не полінувався та мав змогу сьогодні рано вранці під вий сирен спостерігали Блакитний Місяць (подробиці про це явище - у новині GX).


Як і обіцяв харківський астроном Володимир Кажанов, також можна було побачити Сатурн (планета була розташована трохи вище за Місяць). Також астроном пропонує придивитися до зоряного неба і сьогодні. У ніч з 31 серпня на 1 вересня з лівого боку від Місяця можна будет побачити яскравий Юпітер, а праворуч - Сатурн.  

Нагадаємо, що у серпні 2023 року повний Місяць можна було спостерігати 1-го числа. Дві повні в один календарний місяць відбуваються, тому що місячний рік не збігається із сонячним. Така невідповідність і призводить до появи «зайвої» повні. Це досить рідкісне явище, і відбувається приблизно раз на 2-3 роки. 

За словами Володимира Кажанова, видовищну місячну повню на небі можна побачити і цієї ночі, а ще спостерігати за Сатурном, Юпітером і Венерою, яка буде яскравою під ранок.

Журналістка GX не лише спостерігала космічні дійства вночі, а ще й поділилася яскравими фото останнього літнього ранку.А ще чекаємо на нові фото харківського астронома Володимира Кажанова. Нагадаємо, фото та відеозйомку науковець робить через телескоп і ділиться на своєму каналі на Ютубі - Astroromantik.

Ночі без сирен та обстрілів, ясного неба та вдалих спостережень усім романтикам! Дякуємо Богові й ЗСУ за мирні миті життя!

Фото: GX, Наталія Бойченко, Володимир Кажанов


Читайте також: