Сонячне затемнення: харківський астроном розповів про особливості сьогоднішньої події (фото)

1549
Відомий харківський астроном надав читачам GX уточнення та рекомендації щодо сьогоднішнього сонячного затемнення.


Сьогодні, 25 жовтня, має відбутися сонячне затемнення. Так, у ЗМІ повідомлялось: "Сьогодні Місяць закриє диск Сонця на 61%. Це унікальне явище розпочнеться о 12.22 і досягне максимальної фази о 14.49. Максимальне затемнення буде саме у Харкові: Місяць перекриє сонячний диск на 69%".

За уточненнями цієї інформації журналіст GX звернулася до відомого харківського астронома Володимира Кажанова.

https://gx.net.ua/news_images/1595684577.jpg

По-перше, він надав уточнення що до часу.  "Сонячне затемнення 25 жовтня 2022 року можна буде побачити у 89 країнах. Часткове сонячне затемнення побачать у Європі, на Близькому Сході, в Центральній Азії і Західному Сибіру, а також на північному сході Африки.  У Харкові максимум буде о 13:44 за київським часом, - розповів астроном. - Затемнення почнеться о 12.29 на території Ісландії, а завершиться в районі Аравійського моря".

Цими подробицями він також поділився на своїй фейсбук-сторінці та офіційній сторінці Харківського планетарію ім. Ю. Гагаріна, щоб кожен охочий міг доторкнутися до дива.

Це затемнення є повторенням через сарос (період, по завершенні якого повторюється цикл місячних та сонячних затемнень, дорівнює приблизно 18 рокам - ред.) часткового сонячного затемнення 14 жовтня 2004 року, повідомив астроном. Наступне затемнення даного саросу відбудеться 4 листопада 2040 року.

Як завжди, майстер своєї справи Володимир Кажанов надав рекомендації для читачів GX та усіх, хто цікавиться надзвичайними подіями Всесвіту.

"Прогноз погоди - похмуре небо, але надія є! Повідомляють, що близько максимуму затемнення можуть бути вікна в хмарах. Може пощастить побачити, - надав уточнення Володимир Кажанов. - Неозброєним оком спостерігати неможна. Тільки зі спеціальними фільтрами, призначеними для спостереження Сонця. Але є народні методи спостережень через магнітну ленту, маску, яку використовують під час зварювання металу, і подібне. Але це на свій страх і ризик. Також можна сконструювати просту "камеру Обскура" з картонної коробки чи кількох листів товстої бумаги (дивись на фото нижче)".


А на останок відомий харків'янин ще й поділився своїми фотоспостереженнями повного сонячного затемнення, яке він зафіксував у 2008 році.

Бажаємо мирного неба та цікавих спостережень!

Фото та матеріали: Володимир Кажанов

Читайте також: