Коли і з якою силою харків'яни відчують на собі вплив Всесвіту

1003
Сонце продовжує випробовувати землян на міцність.

За інформацією центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, у червні очікується кілька магнітних бур різного ступеня інтенсивності.

Зокрема, з 2 по 4 червня очікується потужна магнітна буря. А вже 15 та 22 червня прогнозуються магнітні бурі середньої інтенсивності. Найсильніша магнітна буря червня очікується 23 числа. Наприкінці місяця, з 28 по 30 червня, магнітна буря буде дещо слабша.

Зазначимо, що прогноз може змінитися, оскільки дослідники сонячної активності оновлюють свої дані що три години.

Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.

Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.

Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади - докладніше у новині GX).

Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

Читайте також: