Коли і з якою силою харків'яни відчують на собі вплив Всесвіту

1259
Сонце продовжує випробовувати землян на міцність.

За інформацією центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, у липні очікується кілька магнітних бур різного ступеня інтенсивності.

Зокрема, сьогодні, 5 липня, вирував потужний геомагнітний шторм.

До того ж у суботу та неділю, 6 та 7 липня, також очікується висока сонячна активність. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексом — від показника 2 до 9.

Зазначимо, що прогноз може змінитися, оскільки дослідники сонячної активності оновлюють свої дані що три години.

Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.

Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.

Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади - докладніше у новині GX).

Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела
Читайте також: