Яскравий спалах було зафіксовано в небі над Харківщиною: роз'яснення від астронома (фото, відео)

1249
Яскравий болід спалахнув в небі над Україною 1 травня 2024 року.

Харківський астроном Володимир Кажанов поділився приголомшливою новиною. Близько 01:15 (за київським часом), у небі над багатьма областями України було зафіксовано спалах під час падіння космічного тіла. Явище було помічено у Полтавській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Політ цього "суперболіда" супроводжувався спалахами, можна було помітити різницю в кольорі його сліду. Яскравість була така, що об'єкти на землі відкидали тіні.

Причиною цього явища є входження в атмосферу Землі великого метеорита (невеликого астероїда). За першими оцінками його розмір може бути від 0,5 до кількох метрів в діаметрі. Існує велика імовірність випадіння рештків, уламків цього космічного тіла на поверхню землі.

Всім, хто став свідками цього явища і пам'ятає деталі, рекомендується залишити звіт на сайті Міжнародної метеорної організації за посиланням. Це допоможе точно дізнатись траєкторію руху метеорного тіла.

Довідка з Вікіпедії. Болід - це великий вогняно-яскравий метеор, досить рідкісне явище, що виглядає як вогняна куля, що рухається в небі. Явище спричиняється потраплянням у щільні шари атмосфери великих твердих частинок, які називаються метеорними тілами. Входячи у атмосферу з надзвуковою швидкістю, частинка нагрівається внаслідок гальмування, і навколо неї утворюється світна оболонка з розжарених газів. Боліди часто мають помітний кутовий діаметр, і їх видно навіть удень. Політ боліда нерідко супроводжується звуками, що нагадують грім. Від сильного нагріву метеорне тіло нерідко розколюється і з гуркотом падає на Землю у вигляді уламків. Рештки метеорних тіл, що впали на Землю, називають метеоритами. У боліді розрізняють ядро, голову, хвіст і слід (прямий або зігнутий), що залишається після його польоту.

Дякуємо харківському астроному Володимиру Кажанову за докладний матеріал.

До того ж, вчений додав відео. яке зняв "Рядовий Фікс" і розмістив на своїй сторінці на твіттері.