Буря набирає обертів. Небо над Харковом знову палало (фото, відео, доповнено)

1931
Харківський астроном поділився своїми спостереженнями та попередив про потужну магнітну бурю.

Вже вкотре астроном з Харкова Володимир Кажанов спостерігав полярне сяйво, а також збирає свідчення про нього з різних джерел. Вчора, 10 травня, небо над Харковом знову палало.

"Над Харковом спостерігаємо полярне сяйво! Яскравіше минулих разів, просто очима було видно щойно! Й буря набирає оберти", - наголосив астроном і виклав фото та коментарі у своєму блозі на ютубі.Колега Володимира, Вадим Кайдаш з НДІ астрономії ХНУ імені В.Н. Каразіна, зняв відео, на якому гарно видно, як швидко спалахували й гасли зелені світлі плями.Кажанов наголосив, що потужність магнітної бурі зростає і додав посилання на офіційний сайт, де можна стежити за  даними про космічну погоду і полярні сяйва.
Зазначимо, що такий магнітний шторм додасть клопоту метеозалежним особам.

Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.

Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.

Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади - докладніше у новині GX).

Фото та матеріал: Володимир Кажанов, Наталія Бойченко, GX 


Читайте також: