У світі може статися повний блекаут: з якої причини (фото)

2417
Харківський вчений поділився дослідженнями, які прогнозують багато клопоту землянам.

Днями журналістка GX опублікувала новину про потужну магнітну бурю. До речі, сьогодні, 25 листопада, її амплітуда на рівні 5 балів. Але, як виявляється, розслаблятися ще не час —  Сонце готує іспити нашій технократичній цивілізації. Про це заявив відомий харківський астроном Володимир Кажанов, спираючись на свій
 досвід та публікації світових експертів.

"Дякую за висвітлення проблем сонячно-земних зв'язків! Не забуваємо про себе і ближніх, укріплюємо організм, здоров'я. За прогнозами вчених, максимум сонячної активності ще попереду. Готую також матеріали на тему, - написав астроном. - Головне — без паніки".

Володимир швидко втілив свою обіцянку у життя. "Що будете робити без інтернету? - ставить питання вчений, адже Сонце готує іспити нашій технократичній цивілізації. - За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), сонячний максимум поточного сонячного циклу відбудеться в період з січня по жовтень 2024 року. Беккер навів подію Керрінгтона 1859 року і сонячні бурі на Гелловін у 2003 році як приклади того, як сонячна активність вплинула на технології. Професор докладно розповів про подію Керрінгтона, зазначивши, що це було CME, яке «повністю знищило телеграфну систему», яка була «їхнім Інтернетом того часу (1859 року)». За словами Беккера, під час події «іскри полетіли» з телеграфних ліній і, за чутками, деякі оператори постраждали від удару струмом. Телеграфну систему також було відключено на кілька тижнів".«І, звичайно, телеграфна система дуже надійна в порівнянні з сучасним Інтернетом з усіма нашими маленькими кабелями, волокнами та рештою. Таким чином, подія, подібна до тієї, яка відбувається зараз, — це те, з чим Інтернет не здатний впоратися… Отже, ми говоримо не лише про електромережі, а й про величезні економічні наслідки, особливо через глобальну провідну економіку зараз», — сказав Беккер, додавши, що в результаті одна тільки економіка США може втрачати від 10 до 20 мільярдів доларів на день.

За словами Беккера, за допомогою системи раннього попередження можуть бути вжиті заходи щодо пом'якшення наслідків, наприклад, відключення інфраструктури. У довгостроковій перспективі, за його словами, може знадобитися «зміцнення» інфраструктури.У березні НАСА оголосило про допомогу міжнародній групі дослідників з Frontier Development Lab. За даними космічного агентства, команда розробила комп'ютерну модель, яка поєднує в собі модель штучного інтелекту з супутниковими даними НАСА, щоб передбачати сонячні бурі, що насуваються, за 30 хвилин.

НАСА нагадало про минулі сонячні бурі, наприклад, одну з них у 1989 році, яка призвела до 12-годинного відключення електроенергії у Квебеку (Канада), і торкнулася школи та підприємства.

Якщо це відбудеться сьогодні, НАСА зазначило: «Це матиме ще серйозніші наслідки, такі як широкомасштабні збої в електропостачанні, постійні відключення електроенергії та перебої у глобальному зв'язку. Такий технологічний хаос може завдати шкоди економіці та поставити під загрозу безпеку та засоби для існування людей у всьому світі».

«Крім того, ризик геомагнітних бур та їх руйнівних наслідків для нашого суспільства нині зростає у міру того, як ми наближаємось до наступного «сонячного максимуму»», — заявило НАСА. ..."

Повний текст англійською за посиланням.

Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

Читайте також: