Харків'яни відчули на собі силу Всесвіту

3655
Потужна магнітна буря погіршила самопочуття багатьох людей у різних куточках світу.


Астрономи і не тільки ведуть постійне спостереження за Сонцем, адже викиди енергії, які можуть досягати Землі, спричиняють багато клопоту. Попередні прогнози фахівців справдилися: люди відчули на собі силу тривалої магнітної бурі. Вона почалася ще 20 листопада. Три дні амплітуда трималася на рівні 5 балів, але її пік прийшовся на сьогодні - 24 листопада — магнітна буря червоного рівня накрила Землю.За прогнозами фахівців, ця буря досягне К-індексу 5, що може викликати у багатьох людей головний біль та погіршення самопочуття. За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, буря набрала потужності і досягла К-індексу 5. але 23 листопада вона трохи ослабла. Але вчені вважають, що
24 і 25 листопада потужність бурі знову підніметься до 5 балів (це оновлені дані, які не відображує діаграма), а може й більше...  Лише у неділю 26 листопада її амплітуда впаде до 4 балів с подальшим зменшенням. Якщо прогнози не зміняться, це остання магнітна буря в листопаді. Нарешті на нас чекає невеликий перепочинок, оскільки магнітосфера буде спокійною. Але є й застереження, що слабка магнітна буря може бути 29-30 листопада.

Магнітні бурі може відчути кожна людина. Все залежить від індивідуальних особливостей, але найчастіше негативні прояви магнітних катаклізмів відзначаються у людей, які страждають хронічними захворюваннями, жінок в період вагітності й літніх людей. Хоча багато хто переживає бурі непомітно для здоров'я. Особливо обережними у цей період мають бути метеочутливі люди. Найчастіше спостерігаються такі симптоми: пригнічений настрій і дратівливість, підвищення або зниження артеріального тиску, порушення сну, біль у суглобах, апатія або тривога, головний біль та запаморочення, а також загострення хронічних захворювань.

Метеозалежним особам радять дотримуватися певних правил в небезпечні дати. 
Спробуйте слідувати принципам здорового способу життя: випивайте щонайменше 1,5 літра рідини на день (бажано воду з мінералами та електролітами); скоротіть споживання кави, алкоголю та енергетичних напоїв, намагайтеся менше курити; їжте менше шкідливої їжі та фастфуду, але більше овочів, фруктів і риби; збільште фізичну активність, наприклад, робіть руханку; більше гуляйте на свіжому повітрі; регулярно провітрюйте приміщення, особливо перед сном, щоб підтримувати хорошу вентиляцію; присвячуйте час хобі та приємним заняттям, спілкуйтеся з домашніми вихованцями, щоб знизити рівень стресу; підтримуйте регулярний режим сну, лягаючи спати одночасно; забезпечте собі не менше 7 годин сну на добу.

Дотримання цих рекомендацій допоможе вам переживати магнітні бурі без сильних негативних наслідків для вашого здоров'я.

Довідка. Магнітні бурі - це збурення магнітного поля Землі, викликані спалахами на Сонці. Такі коливання можуть негативно впливати на роботу систем зв'язку, а також людське здоров'я. Навіть невелике підвищення активності може відбитися на здоров'ї.

Зауважимо, попередня магнітна буря на початку листопада спричинила ще й полярне сяйво.

До речі, харківський астроном Володимир Кажанов, як і планував, зумів зробити цікаві кадри полярного сяйва над м. Харків в останні хвилини 5 листопада 2023 року.

Нагадаємо, у квітні на Харківщині вже спостерігали полярне сяйво у квітні.

Фото та матеріал: GX, Володимир Кажанов, відкриті джерела

Читайте також: