Два яскравих явища в небі: пояснення харківського астронома (фото, відео)

2606
На небі можна було спостерігати дивовижне сяйво та зближення космічних тіл.


Як і прогнозував відомий харківський астроном Володимир Кажанов в ніч з 23 на 24 квітня відбулося максимальне цьогорічне зближення Місяця та планети Венера.


Але для самого астронома стало несподіванкою ще й північне сяйво. За іронією долі, потужна геомагнітна буря вплинула на стан здоров'я астронома, і він на деякий час відключився від космічних спостережень, пропустивши пік подій цієї ночі.Але, як справжній науковець, щойно дізнавшись про космічні явища, які спостерігали українці, почав відновлювати хронологію подій і збирати матеріали. Так він надав журналістці GX посилання на сторінку моделювання OVATION, де можна було побачити розташування та інтенсивність полярного сяйва, яке тривало від 30 до 90 хвилин. Його можна було побачити у різних точках північної півкулі Землі."Ех, я усім рекомендував спостерігати, а сам не вийшов знімати... І ось вночі новина, що шокує! Було модне полярне сяйво у північній півкулі, ще й з України багато хто бачив! Я навіть боюся уявити, коли таке було востаннє. Це щось неймовірне! Уявіть, в мене безхмарна погода була над головою і купа камер/об'єктивів під боком. А я все проспав... Хоч би хто зателефонував..." - поділився астроном.

Але і ця несподіванка не вибила Володимира Кажанова з колії. Він одразу почав надавати поради та пояснювати нюанси події (докладніше у першій новині GX від сьогодні).


Інтернет-простір заполонили яскраві світлини космічних подій минулої ночі. 

"Залишу сам собі на згадку полярне сяйво. Середня Наддніпрянщина, Полісся, Галичина, Київщина.... Це був просто подарунок від природи, яка щедро обдаровує нас своїми дивами", - написав на своїй сторінці Святослав Шеремет та додав яскраві світлини. Доречі, на одній з них одразу дві головні події цієї ночі - зближення нашої планети-сусідки та спутника Землі, а також полярне сяйво.А так бачили ці дві космічні події одночасно в Торонто.До речі, вечір 23-го у Харкові теж був яскравим...Фото, відео та матеріал: GX, Володимир Кажанов, Наталія Бойченко, соцмережі

Читайте також: