Історичний факт: 3 липня в Харкові запустили електричний трамвай (фото, відео)

2205
Цікаві події з історії міста.

А ви знали? Цього дня, 3 липня, в 1906 році в Харкові запустили електричний трамвай.

Трамвайна лінія завдовжки 3,8 кілометра з'єднала Балашівський вокзал та Павлівську площу.

Паралельно у Харкові працював і кінний трамвай, який остаточно зник лише у роки Громадянської війни.

Протягом понад сотні років трамвай залишається одним із основних видів наземного транспорту, незважаючи на те, що ведеться робота зі скорочення трамвайних ліній.

Станом на 2020 рік у Харкові працювали 13 маршрутів, 2 депо, 303 вагони, довжина колій складає 236,6 кілометра.

В 2021 році до цієї дати по Харкову курсував ретро-вагон МТВ-82, який у народі прозвали «Аннушка». Поїздки стали подарунком городянам на честь 115-річчя запуску першого електричного трамвая в Харкові. Усього трамвай здійснив три рейси за маршрутом №12: від Південного вокзалу до Лісопарку і назад через Держпром та центральний парк. Вартість проїзду була стандартна, 6 гривень. Вагон МТВ-82 курсував Харковом з 50-х і до кінця 70-х років минулого століття.

Трамвай «Аннушка» було відновлено у 2006 році (його періодично випускали на маршрут, як екскурсійний).

З початку війни з рф, через обстріли рашистів територію Салтівського депо було зруйновано і знеструмлено. Були знищені десятки трамваїв, пошкоджені колії та обірвані дроти електомережі.Кропітка праця ремонтних бригад дозволила відновити основні трамвайні маршрути, але й досі залишається закрита лінія руху трамваїв з Салтівки на ХТЗ.

За час війни мешканці спального району неоднаразово помічали перші кроки до відновлення, ось і знову Салтівка завмерла в очикуванні. Адже йдуть ремонтні роботи - вже з'явилися нові мідні дроти, підключені інформаційні табло і навіть помічено трамвай...Читайте також: