У небі над Харковом помітили світлові стовпи: фото

7076
Світловий (або сонячний) стовп - один з найпоширеніших видів гало. У давні часи таким явищам приписувалося містичне значення.

Відомий харківський астроном Володимир Кажанов 22 лютого зафільмував світловий (або сонячний) стовп у небі над Харковом. Учений поділився своїми спостереженнями на своїх офіційних сторінках у соцмережах.

"Увечорі на заході сонця ми помітили це оптичне явище природи. У давні часи подібним небесним явищам приписувалося містичне значення. Як правило, поганих ознак, особливо якщо гало приймало хрестоподібну форму, яка трактувалася як хрест або меч, або з'являлися двійники світила, чому відомо безліч літописних свідчень, - розповів астроном про легенди та додав факти. - Світловий стовп виникає, коли сонячне світло відбивається від поверхонь найдрібніших крижаних кристалів, що являють собою крижані пластинки або стрижні з шестикутним перетином, завислих в повітрі. Такі кристали утворюються у високих перистих хмарах, найчастіше в перисто-шаруватих. При низьких температурах подібні кристали також можуть утворюватися і в більш низьких шарах атмосфери. Тому, світлові стовпи частіше спостерігаються в холодну пору року. При формуванні світового стовпа світло відбивається або від верхньої або нижньої поверхні крижаної пластинки, або від торців або граней крижаного стрижня".

"Астроромантик і скептик застерігає вас розтрачати емоції на забобони й оптимістично дивитись у майбутнє! - з гумором наостанок підсумував побачене Володимир Кажанов. - Частіше дивіться в небо, воно вдень і вночі готове вразити нас цікавинками та красотами!"

А ще вчений відповів на запитання наших читачів про інше небесне явище, яке зафільмувала над містом Аліна Цимбалюк.

"Це, мабуть, напрямок на північ. У Вас на фото засвітка хмар від бєлгорода. Схоже явище спостерігалося і вчора, і сьогодні було видно", - пояснив Володимир Кажанов.

"Ось і чудово. Нашим воїнам ЗСУ краще буде видно куди цілити!" - додав хтось в коментарях на схожі фото у харківських пабліках. 

Довідка GX. Світловий (або сонячний) стовп - один з найпоширеніших видів гало, візуальне атмосферне явище, оптичний ефект, який являє собою вертикальну смугу світла, що тягнеться від сонця під час його заходу або сходу.

Світлові стовпи нерідко формуються навколо місяця, міських вогнів і інших яскравих джерел світла. Стовпи, які утворюються від низько розташованих джерел світла, зазвичай набагато довші за сонячні або місячні стовпи. Чим ближче до світлового стовпа знаходиться спостерігач, тим менше позначається розташування кристалів в просторі на зовнішньому вигляді стовпа.

Читайте також: