Як і коли затемнення Місяця зможуть спостерігати харків'яни (фото, відео)

1770
Харківський астроном поділився подробицями цікавої космічної події та надав рекомендації, як і коли 5 травня краще спостерігати затемнення.


Сьогодні, 5 травня, відбудеться напівтіньове місячне затемнення. На відміну від повного затемнення, на Місяць падатиме лише пів тінь Землі. У максимальній фазі затемнення один край Місяця буде темніший за інший.

Це перше з двох затемнень Місяця у 2023 році. Його можна буде спостерігати над Азією та Австралією, а також буде видно, як підійматися Місяць над обрієм вже під час затемнення - над Африкою та більшою частиною Європи (в основному у Східній та Центральній Європі).
Затемнення триватиме з 18:14 до 22:31 за київським часом. Максимальна фаза - о 20:22. Тобто з території України можна буде побачити максимальну фазу і закінчення затемнення після того, як Місяць підніметься над обрієм (південний схід).
"Відмінність цього затемнення в тому, що воно буде "найглибшим" напівтіньовим затемненням з лютого 2017 року до вересня 2042 року. Хоча це не придасть явищу яскравого та разючого вигляду. До 2042 року будуть ще цікавіші повні затемнення, - наголосив вчений. - Побачити сьогоднішнє затемнення, за умови безхмарного неба, можна буде неозброєним оком, також можна спостерігати через бінокль, підзорну трубу або телескоп. Для фотографування рекомендую використовувати штатив та довгофокусні об'єктиви".
 
Як виглядає і відбувається затемнення Місяця, дивиться у відео Володимира (у субтитрах є переклад):


"Нагадаю, що у вечірній час на заході нині яскраво сяє планета Венера - найяскравіший об'єкт неба після Сонця і Місяця, - наостанок наголосив астроном. - Бажаю добрим людям мирного неба!"

Фото, відео, матеріал: Володимир Кажанов
Читайте також: