Харків - космічний 22 серпня: цікаві події та історичні факти (фото)

1707
Цікаві космічні події в історії всесвіту і коментарі до сьогодення від відомого харківського астронома.


А ви знали? 28 серпня 1789 року відомим англійським астроном німецького походження Вільямом Гершелем був відкритий шостий за розміром супутник Сатурна - Енцелад.



Варто зазначити, що Енцелад залишався маловивченим до початку 1980-х років, коли з ним зблизилися два міжпланетні зонди «Вояджер».
А з початком досліджень зонда «Кассіні» в системі Сатурна стало зрозуміло, що Енцелад влаштований набагато складніше і таїть у собі набагато більше загадок, ніж передбачалося раніше.
Так у надрах Енцеладу знаходиться вуглеводневий «суп», рідка вода та джерело тепла, тобто всі ключові інгредієнти для виникнення примітивних форм життя.

Що ж до сьогодення, то астроном Володимир Кажанов розвіяв міфи про парад планет, але зацікавив тим, що можна побачити у різних частинах неба неозброєним оком та за допомогою бінокля або телескопа. 

Зокрема, вчений наголошує, 28 серпня 2024 параду планет не буде! Це не парад планет. Планети будут у різних частинах неба. І в сонячній системі вони в лінію не стануть, будуть "розкидані" по простору навколо Сонця.

"Єдине, що цікаво, то те що перед сходом Сонця у другій половині ночі можна побачити 6 планет, але у різних частинах неба і три з них неозброєним оком (Марс, Юпітер, Сатурн) а три (Меркурій, Уран, Нептун) можна побачити тільки за допомогою бінокля або телескопа. Про це можна сказати "планети як на параді", але це не парад планет в тому розумінні, як його зазвичай вважають. Подібне регулярно спостерігається, - розповів про сьогодення і аносував події грудня астроном. - А вже 
25 грудня цього року ввечорі будут в небі також 6 планет на вечірньому небі: Марс, Юпітер, Уран, Нептун, Сатурн, Венера... А у першій половині грудня п'ять планет, молодий Місяці і це все в небі щє й прикрасить зорепад Гемініди (зимовий метеорний потік). Та про це детальніше пізніше будемо писати".

Докладніше в пості вченого.



Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

 

Читайте також: