Харківський астроном розповів про космічні сюрпризи (фото, доповнено)

868
Магнітна буря спонукала романтиків та науковців до спотсереження за небом.


Вчора, 3 березня, центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США оприлюднив магнітуду очікуваних магнітних бур у березні (докладніше у новині GX).

І вже пізно ввечері харківський астроном Володимир Кажанов на своїй сторінці в Фейсбуці поділився сподіваннями та корисними порадами, щодо можливості знову побачити у небі Харківщини Полярне сяйво.

"Велика імовірність побачити Полярне сяйво в найближчі години вечора 3 березня 2024 р! Магнетометри "затанцювали", бо до нашої планети долетів від Сонця викид корональної маси, який стався 28 лютого. В активній стадії геомагнітна буря", - наголосив вчений. "Кому вдалося зробити знімки - поділіться в коментарі. Якщо для вас це буде безпечно, напишіть приблизно (область чи країна) звідки спостерігали", - додав своє прохання Володимир Кажанов.На жаль, за даними метеорологів, на Харківщині та багатьох областях України небо було похмурим - коментарів з фото немає... 

За повідомленням Володимира, є надія, що хтось ще додасть фото, адже хмари доволі швидко рухалися і були розриви між ними, тож там, де було похмуро, можливо, були й прояснення.

Для натхнення астроном додав фото полярного сяйва, яке він відзняв в небі над Харковом у листопаді 2023 року. До речі, того дня багатьом пощастило зняти Полярне сяйво (докладніше в новині GX)."Я, на жаль, не побачив.В Україні також не було видно. У північних країнах і навіть у Польщі бачили, - поділився Володимир Кажанов своїми спостереженнями і додав фото, які зміг відшукати в чатах Польщі. - Неймовірна краса! У ніч із 3 на 4 березня жителі Польщі могли спостерігати полярне сяйво. Ось кілька фотографій із балтійського узбережжя (Marzena Wiedźmińska, Grzegorz Czerniak, Mariola Labuda)".Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

Читайте також: