Харків'янка створила картини, якими започаткували нові проєкти (фото, відео)

6766
З перших днів війни Олександа Суфіянова малює перемогу. Її картини підтримують і надихають.

Журналісти GX багато писали про неймовірні історії, пов'язані з незламною харків'янкою, чиї "картини не горять".

Понівеченим серцем Північної Салтівки можна назвати шістнадцятиповерхівку на вулиці Наталії Ужвій, 82, яку побачив увесь світ. Саме в ній розташована бібліотека №50, яку відкрили напередодні війни. За іронією долі в цій шістнадцятиповерхівці відбулася перша виставка робіт художниці Олександри Суфіянової - "Бути у моменті". Після страшного обстрілу російськими окупантами у перші дні війни роботи було втрачено, але згодом відновлено небайдужими людьми. Наразі й саму Північну Салтівку відновлюють будівельники, волонтери та її мешканці...

Можна сміливо сказати, що Олександру оберігають янголи, та й вона сама, як янгол.



Смілива та наполеглива, обдарована та цілеспрямована... Вона і хворобу перемогла, й обстрілів не злякалась, зробила свої картини не лише метою, а й справжнім інструментом допомоги ЗСУ. Адже з перших днів війни художниця малює перемогу та українські мотиви, програмуючи на здійснення мрію усіх українців.
Картини Олександри не лише дарують радість її друзям та шанувальникам, а ще й продаються заради допомоги ЗСУ. 

До того ж картини стали поштовхом до нових проєктів. Олександра з подругами-поетасами створила картини-листівки з віршами. 

Докладно про співавторів, їхні вірші та обрані картини художниця розповіла для читачів GX.



А ще 17 жовтня художниця Олександра Суфіянова, напередодні Міжнародного дня шкільних бібліотек, приємно здивувала презентацією свого артбуку працівників та відвідувачів бібліотеки № 43 для дітей Київського району міста Харкова.



До речі, Міжнародний день шкільних бібліотек
 святкується в багатьох країнах щороку четвертого понеділка жовтня (починаючи з 1999 року з ініціативи ЮНЕСКО).  Цього року дату відзначали 23 жовтня. 
Подарувала свій час і віртуальний екскурс по сторінках свого артбуку художниця і читачам GX. Олександра докладно розповіла про ідею та мету створення книги, а також про кожну картину, що увійшла до артбуку.
Ця книга стала дарунком, як самій майстрині, так і усім поціновувачам творчості незламної авторки.


Колектив GX вітає Олександру Суфіянову з новими цікавими проєктами й зичить досягнення нових вершин у творчості. А ще миру та перемоги нам усім. Нехай посил картин митця обов'язково спрацює.

Нагадаємо сумні факти: на Харківщині було понад 780 бібліотек, через війну зараз працюють лише 471... Серед тих, що не працюють - 35 повністю зруйновано, 171 пошкодженні.
У Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Короленка з 7,1 мільйона книг, документів, журналів, газет, пошкоджено близько 5000. На щастя рідкісні видання вціліли... І це дарує надію...

А ще надію подарувала новина, яка облетіла сьогодні усі ЗМІ.

Випадково чи Божею волею, Харківська обласна бібліотека для дітей до свята отримала ще один дарунок. Цього разу від “Нової пошти”. За повідомленням пресслужби Харківської облради, до бібліотеки передали книги, які вціліли після ракетного удару рашистів по терміналу “Нової пошти”.

Отримана посилка має важливу помітку - червоно-чорну наліпку, на якій є напис: "Ця посилка вціліла після ракетного удару. 21.10.2023. Харків".

"Нова партія книжок займе особливе місце у фонді бібліотеки. На знак пам’яті про загиблих у Коротичі, про ціну, яку змушена платити Україна, ці книги будуть марковані такою самою наліпкою, яка стала черговим свідченням російської агресії", - наголосили в пресслужбі Харківської облради

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, архів Олександри Суфіянової, відкриті джерела
    
Читайте також: