Харківські бібліотеки продовжують поповнювати "польські полиці" (відео, фото)

4408
Днями Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка поповнила свої фонди книгами сучасних польських авторів українською мовою.

Комплект із 20 видань, куди увійшли твори класиків та сучасних письменників Польщі, лягли на так звану «польську полицю», яка з’явилася у книгозбірні перед війною. 

За словами директорки Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Наталі Петренко, «польська полиця» — це пілотний проєкт, за умовами якого Інститут книги в Польщі надає гранти на видання книг польських авторів іншими мовами, в тому числі українською.

«Цей проєкт був започаткований ще у 2017 році, але Україна долучилася до нього 2021 року. Тоді ми отримали перші книги для «польської полиці». Зараз у межах Національного тижня читання отримали ще 20 примірників нової літератури. Усі книги українською мовою, перекладені з польської. Сам проєкт реалізується за ініціативи Українського інституту книги спільно з Інститутом книги Польщі за сприяння міністерств обох країн — Міністерства культурної спадщини Польщі та Міністерства культури та інформаційної політики України», - розповіла Наталі Петренко.

До нового комплекту, зокрема, ввійшли історичні книги «Потоп», «Вогнем і мечем», «Пан Володийовський», «Аква Вадіс», фантастика Яцика Дукая «В краю невірних», праці відомого у світі педагога та гуманіста Януша Корчака, «Воєнні спогади» Кароліни Лянцкоронської, дитячі книжки.

За інформацією Наталі Петренко,  у рамках українсько-польського проєкту до кінця поточного року 34 бібліотеки Харкова мають отримати такий комплект книг для «польської полиці». Саме стільки публічних книгозбірень подавали заявку  на участь у книжковому проєкті.

Нагадаємо, до Національного тижня читання, який триває з 4 по 10 грудня 2023 року Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка оголосила глобальну акцію «Даруй українську. Читай українською»  - харків'ян  просять приносити книги, щоб поповнювати фонди міського абонементу. 

 

Марія Купрієнко

Фото: GX

Читайте також: