Національний тиждень читання у Харкові: учасників акції чекають бонуси від бібліотеки Короленка (відео, фото)

2491
Напередодні Дня святого Миколая у Харківській державній наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка стартував Національний тиждень читання, який триватиме до 10 грудня.

Він започаткований Українським інститутом книги й проводиться третій рік поспіль, об’єднуючи читачів, бібліотекарів, видавців, письменників.

Тренд Тижня 2023 року - «Бути своїми». Його мета – популяризація української книги й загалом читання. А ще одна ціль акції — нагадати, що книга є завжди престижним подарунком. І дарувати книги бібліотекам – давня і трохи забута харківська традиція.

«До Національного тижня читання ми розпочали глобальну акцію «Даруй українську. Читай українською». І це такий посил до наших містян — поповнювати фонди міського абонемента. У такий спосіб ми відроджуємо традиції громадської бібліотеки — однієї з перших публічних бібліотек Харкова. Ця традиція була започаткована ще на початку 20-го століття, але в 30-х роках міський абонемент у бібліотеці було закрито. І тепер майже через 100 років ми повертаємо місту його бібліотечний безплатний міський абонемент. І до нього ми б хотіли залучити саме містян. Тому запрошуємо наших читачів приносити до бібліотеки книжки, які вони купували для себе, своїх дітей, для своїх наукових потреб, але уже не користуються ними. Це буде їхній внесок у розвиток книгозбірні. Попри військову агресію ми запам’ятаємо цей час ще й періодом відродження наших традицій — нашого міського абонемента. І будемо наповнювати його спільними зусиллями», - каже директорка Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Наталя Петренко.

За її словами, для фонду міського абонемента нині актуальна література науково-популярна, художня література українською мовою 2018-2023 років видання. На учасників акції чекає приємний бонус: усі дарувальники візьмуть участь у розіграші книги з автографом відомого українського автора чи авторки. Книжкова лотерея відбудеться у  Міжнародний день дарування книг - 14 лютого 2024 року.

Харківська бібліотека Короленка чекає своїх книжкових меценатів щовівторка з 10.00 до 14.00 години. Контактні телефони: +380 632 596 829 (Telegram, WhatsApp, Viber); +380 964 561 959.

Читайте також: