Як не нашкодити здоров’ю алкоголем під час різдвяних і новорічних свят

9999
Різдво Христове та Новий рік одні з головних свят для населення України. Це слушна нагода зібратись в сімейному колі у важкі часи та поспілкуватись з родиною. Нажаль, дуже часто головним елементом святкування стає алкоголь.


За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Світі в результаті шкідливого вживання алкоголю щорічно відбувається 3 мільйона смертей, 13,5% усіх випадків смертей молодих людей у віці 20-39 років. Вживання алкоголю є причинним чинником більш ніж 200 порушень здоров’я, пов’язаних з хворобами та травмами. Алкоголь є причиною 5% глобального тягаря хвороб і травм у Світі.

ВООЗ попереджає: безпечної та рекомендованої дози алкоголю не існує, тому краще взагалі відмовитись від вживання спиртних напоїв. У разі небажання повної відмови від вживання алкоголю Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України рекомендує дотримуватись деяких правил:

  1. 1. Пам’ятайте про «свою дозу». Якщо ви знаєте яка доза алкоголю для вас не спричиняє сп'яніння, намагайтесь її дотримуватися. В будь-якому разі, надмірним є вживання на день більше 5 стандартних доз алкоголю для чоловіків та більше 3-для жінок. За даними ВООЗ в середньому значення стандартної дози знаходиться в діапазоні 10 г етилового спирту (приблизно 25 г горілки 40%).
  2. 2. Не вживайте алкоголь на голодний шлунок. Перш ніж пити спиртне, варто поїсти. Вживання алкоголю на голодний шлунок швидше спричиняє оп’яніння.
  3. 3. Не вживайте багато спиртного за один раз. Робіть перерви під час вживання алкоголю на 20–30 хвилин.
  4. 4. Не запивайте алкоголь газованими напоями. Вуглекислий газ, що міститься в газованих напоях пришвидшує всмоктування алкоголю в кров, що призводить до швидшого сп’яніння.
  5. 5. Перед вживанням спиртного випийте склянку води. Вода розбавляє алкоголь і дещо нейтралізує його дію.
  6. 6. Не змішуйте спиртні напої та не підвищуйте градус. Вживання напоїв різної міцності призводить до швидшого сп’яніння і знижує здатність організму обробляти алкоголь.
  7. 7. Не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття й реакцію.
  8. 8. Вживання алкоголю та кави або ж енергетичних напоїв підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.
  9. 9. Похмільний синдром не лікують алкоголем. Якщо зранку у вас похмільний синдром, не потрібно вживати алкоголь. Прийміть контрастний душ та пийте більше води.
Читайте також: