Як захиститися від невидимого ворога

805
Поради фахівців, як щоденні прогулянки зробити корисними.


Ультрафіолетове випромінювання (від лат. ultra — «за межами»), скорочено УФ-випромінення або ультрафіолет — невидиме оком людини електромагнітне випромінювання, що посідає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.

Відомо, що ультрафіолетові (УФ) промені стимулюють вироблення вітаміну D, покращують стан здоров’я та настрій. Водночас, під прямим впливом цих променів в рази збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору.

Щоб щоденні прогулянки приносили тільки користь, треба додержуватись простих правил безпеки перебування на сонці.

За можливості намагайтесь перебувати більше часу у тіні.
УФ-промені найсильніші та найбільш шкідливі опівдні, а в жаркі сонячні дні – з 10:00 до 16:00. Тому краще залишайтеся у цей проміжок часу у приміщені, а прогулянки на свіжому повітрі плануйте на ранковий та вечірній час.

Обирайте одяг, який захищає від УФ променів.
Правильно підібраний одяг також може забезпечити хороший захист від шкідливої дії УФ-променів. Якщо дозволяють погодні умови, варто одягнути одяг з довгими рукавами, штани, довгу спідницю чи плаття. Одяг повинен бути з щільно тканих матеріалів (котон, легкі бавовняні тканини). Одягайтеся у зручний одяг – легкий з світлих тканин, які дозволяють шкірі дихати та відбивати сонячні промені.

Не забувайте про головні убори.
Найбільший рівень захисту забезпечують головні убори, які захищають від сонячних променів не лише верхню частину голови, а і вуха та шию, наприклад, панамки, капелюхи тощо.

Надягайте сонцезахисні окуляри.
Надмірне перебування під сонячним промінням підвищує ризик виникнення катаракти. Якісні сонцезахисні окуляри захистять очі від шкідливих УФ-променів. Обирайте окуляри, які максимально захищають очі та забезпечують 100% UVA/UVB захист.

Використовуйте сонцезахисні засоби.
Креми, спреї широкого спектру дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище. Дотримуйтесь інструкцій щодо використання конкретного засобу. Застосування сонцезахисного засобу не означає, що можна проводити більше часу на сонці, це просто один із типів захисту.

Зверніть увагу! Як правило, першим проявом надмірного перебування на сонці є почервоніння шкіри. Інколи може пройти до 12 годин, поки на шкірі з’являться перші симптоми негативного впливу сонячного проміння. Тому, якщо шкіра набуває рожевого відтінку не одразу, а наприклад, ввечері, існує великий ризик сонячного опіку.
Щоб запобігти цьому, дотримуйтеся цих простих правил безпеки перебування на сонці та максимально захистіть шкіру від дії УФ-променів.

Джерело - Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Читайте також: