Оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки: які існують заборони на Харківщині

1508
Спека та грози: рятувальники ДСНС та меторологи попереджають про небезпеку. Україна цього тижня буде однією з найспекотніших країн в Європі!

Наразі, температури в Україні можна буде порівняти із Середземноморськими. Так, українська спека сягатиме тих же значень, що в Італії та Греції, тобто 30-34 градуси, а у південній частині, центральних та східних областях відмічатиметься сильна спека аж до 37 градусів! Проте, Україна в даний період не є найспекотнішою - в Іспанії очікується +40°!

Але спека в Іспанію прийшла із Сахари, а от в Україну розпечене повітря надходить з іншого сухого гарячого регіону - з Аравії. Саме аравійське повітря завжди приносить найспекотнішу погоду в наш регіон. Поширюючись з південного сходу, воно накриває майже всю країну, трішки не дотягуючись до наших західних кордонів, та не поширюючись далі - у західну та північну Європу. Тому західний регіон України має дещо нижчі температури - до 30°.

Саме таким процесом обумовлена затяжна хвиля спеки в Україні, що триватиме ще і цього тижня, щодня фіксуються температури вищі за норму.

Рятувальники ДСНС попереджають про важливість дотримання правил пожежної безпеки під час спекотних днів. Будьте обережні! Не провокуйте загорання на відкритих територіях!

Зокрема, на території лісів Харківської та Полтавської областей переважає найвищий – 5 рівень пожежної небезпеки. Тож відвідувати їх – заборонено, повідомили у Слобожанському лісовому офісі.

Зазначається, що у філіях офісу працює 40 рейдових бригад, які постійно контролюють пожежну ситуацію у лісах. Однак, 90% випадків лісових пожеж стається через людську недбалість.

До того ж в Харківському регіональному центрі з гідрометеорології прогнозують спекотний початок липня до +35.

Докладно про погоду з 3 по 7 липня  в звіті метеорологів.

Чим довше утримується хвиля спеки - тим менше охолоджуються поверхні забудов, бетон та асфальт протягом ночі, тому з кожним днем комфортність сприйняття температур, що по-суті не змінюються, погіршується, особливо в умовах міста.

А в регіонах, де прогнозуватимуться короткочасні дощі спека поєднуватиметься із вологою, створюючи ефект парнику і задухи.

Важливо не перегріватись, уникати прямих сонячних променів та охолоджуватись, п'ючи достатню кількість води.

До того ж існує ймовірність грозових дощів. ДСНС нагадує, як діяти під час грози.

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко,, Харківський регіональний центр з гідрометеорології, ДСНС

Читайте також: