Поліція наводить лад на харківських дорогах

1133

За час війни дещо змінилося відношення до правил дорожнього руху, як у водіїв, так і пешоходів від жаху навколо баато адреналіну і тягне на зухвалі вчинки. Навіть неозброєним оком можна побачит людей, що переходять на "червоний", або в недозволених місяцях... Часом через 6 дорожніх смуг на перехресті між захисними блоками, наражаючи водіїв на неприємності... Прикладом є прехрестя біля станції метро "Героїв праці" на Салтівці.
Водії теж знизили пильність і дозваляють порушення щвидкісного режиму, але їх легше закликати до порядку. А ось як боротися з літніми людьми, що шуляють по дорозі, як у себе вдома...  

Так, патрульні звітували добовий показник за 27 червня - до відповідальності притягнули 48 пішоходів за порушення правил переходу проїзної частини у невстановлених місцях.

Правоохоронці ще раз нагадують, що наша безпека в наших руках. Треба лише дотримуватися нескладних правил, адже ми крокуємо до Європи, а там все у рамках закону.

Нагадуємо:

- пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, зокрема підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

- у місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора;

- перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

Незважаючи на те, що на пішохідному переході пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, в ПДР передбачено, що перш ніж вийти на проїзну частину або пішохідний перехід, вони повинні переконатися, що це буде безпечно для їх життя та здоров’я.

- Нагадуємо, згідно ч. 1 ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами) КУпАП, непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху, передбачає штраф — 255 гривень.

Пам'ятайте! Дорога вимагає відповідальності і взаємної ввічливості від усіх учасників руху.

Джерело: Патрульна поліція Харківської області

Читайте також: