За інформацією центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, наприкінці листопада 2024 року вчені знову спостерігають порушення геомагнітного поля нашої планети.
Сьогодні, 28 листопада, очікується сонячна активність з К-індексом 4 (жовтий рівень), що відповідає невеликій магнітній бурі, яка вже надвечір почне посилюватися.
У п'ятницю, 29 листопада, очікується сильна буря з К-індексом 6 (червоний рівень), здатна впливати на самопочуття метеозалежних людей. Однак до суботи, 30 листопада, вона трохи вщухне – до К-індексу 4 (жовтий рівень.)
Така магнітна буря, здатна впливати на самопочуття метеозалежних людей, а ще може викликати появу полярного сяйва.
Нагадаємо, найпотужніша магнітна буря жовтня вирувала з 10 по 12 жовтня.
Відомий харківський астроном Володимир Кажанов поділився своїми яскравими спостереженнями того періоду.
До того ж попередні магнітні бурі спостерігалися: 27 липня , 3-4 та 22-24 серпня, 10 та 11 вересня, 3 та 4 жовтня. А ось попереднє полярне сяйво на Харківщині спостерігали у травні та серпні.
Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.
У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.
Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.
Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.
До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади - докладніше у новині GX).
Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела