Надлишок тепла виділяється з організму в навколишнє середовище через шкіру та з видихуваним повітрям. Кровоносні судини шкіри в цьому випадку розширюються, що збільшує надходження крові до шкіри, передачу тепла і його втрати шляхом випромінювання. Збільшується і потовиділення. Випаровування поту з поверхні шкіри забирає від організму приблизно стільки тепла, скільки його необхідно для перетворення відповідної кількості води в пар.
Надмірне потовиділення призводить до порушення водно – сольового балансу. З потом із організму видаляється значна кількість солей, головним чином натрію хлорид , солі калію , кальцію. Зростає вміст у крові молочної кислоти, сечовини. Збільшується густина крові, що може призвести до виникнення тромбів. В умовах високої температури збільшується частота пульсу, зростає артеріальний тиск. Якщо температура навколишнього середовища більш як 28 ‘С, то у людини з’являється відчуття загальної втоми, погіршується розумова діяльність, послаблюється опір організму до захворювань.
Для профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно дотримуватись загальних заходів: акліматизації, підтримувати нормальний водно – сольовий баланс, уникати попадання прямих сонячних променів.