Небезпечні харчові продукти

2114

Небезпечні продукти харчування, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразити або шкідливі речовини, є причиною більш як 200 різноманітних недуг – від діареї до онкологічних захворювань. Найбільш вразливі групи населення – це діти, особи похилого віку та хворі.

Кожна людина повинна дбати про власне здоров’я та здоров’я своїх рідних, дотримуючись 5 принципів  харчової безпеки, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я, а саме:

–  дотримання чистоти: мити руки перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні; мити й дезінфікувати всі поверхні та кухонне обладнання, яке використовуєте для приготування їжі.

– відокремлення сирого від готового: сире м’ясо, птицю й морепродукти від готової їжі; для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні ножі й дошки; зберігати продукти в закритому посуді; не розміщувати в холодильнику сирі продукти над полицями з готовими стравами.

– ретельно просмажувати або відварювати харчові продукти, передусім м’ясо, птицю, яйця й морепродукти; обов’язково доводите страви, зокрема супи та печеню, до кипіння; у приготованому м’ясі  сік має бути прозорим, а не рожевим; ретельно підігрівати готові страви.

– зберігати харчові продукти за безпечної температури: не залишати готову їжу за кімнатної температури понад дві години; охолоджувати без затримки всі готові страви й продукти, які швидко псуються (бажано до 5 °C або нижче); не зберігати готові страви довго навіть у холодильнику; не розморожувати продукти за кімнатної температури.

– обирати тільки свіжі  харчові продукти: оброблені продукти задля підвищення безпечності (пастеризоване молоко); ретельно мити фрукти і овочі;  не вживати продукти після закінчення їхнього при виборі харчових продуктів строку придатності.

Також при виборі харчових продуктів необхідно звертати особливу увагу на  їх склад (наявність добавок, алергенів тощо). Відмовтесь від шкідливих трансжирів, які на етикетці позначають  як «частково гідрогенізовані жири», «кулінарний» або «кондитерський» жир.  Споживайте  менше оброблених харчових продуктів, які містять забагато солі, цукру та  жирів.

Безпека харчових продуктів є спільною відповідальністю виробників та споживачів і є одним із принципів здорового харчування. Тож харчуйтесь правильно та безпечно, будьте відповідальними за власне здоров’я.

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Читайте також: