День дітей і батьків

1366
Щорічно 1 червня в Україні традиційно відзначаються Міжнародний день захисту дітей та Всесвітній день батьків.

Міжнародний день захисту дітей заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше відзначався у 1950 році в 51 країні світу. Захист дітей та їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства.

Всесвітній день батьків проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2012 році і відтоді відзначається щороку. На батьків покладена головна відповідальність за виховання і захист дітей. Майбутнє дітей залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них.

Батьки грають ключову роль у формуванні здорового способу життя своїх дітей. Це не лише питання фізичного здоров’я, але й психічного, соціального та емоційного благополуччя. Важливо, щоб батьки надавали дітям приклад здорового способу життя, включаючи правильне харчування, активний спосіб життя, регулярну фізичну активність та уміння ефективно керувати стресом.

Додатково батьки можуть навчити дітей важливим навичкам, таким як регулярна гігієна, здоровий сон, розвиток емоційного інтелекту, вміння управляти часом та вміння встановлювати здорові міжособистісні стосунки. Такі навички допоможуть дітям розвиватися в здорових, щасливих та збалансованих особистостей.

Тому турбота про дітей має стати одним із найголовніших наших обов’язків. Діти бачать, сприймають і наслідують вироблені з роками у сім’ї звички, традиції, які переносяться ними в доросле життя. Якщо дорослі на власному прикладі навчать дітей з раннього віку цінувати, берегти і зміцнювати своє здоров’я, можна сподіватися, що майбутні покоління будуть здорові фізично і духовно.