Історичний факт: 23 червня було вбито альпіністів з Харкова (фото)

3322
Сумна історія міста.


У ніч із 22 на 23 червня 2013 року, до базового табору (на висоті 4200) під горою Нанга Парбат увірвалися від 15-16 бойовиків і розстріляли десятьох туристів і громадянина Пакистану. Бойовики були переодягнуті у форму прикордонних військ Пакистану. Атака на альпіністів стала першим таким інцидентом у Кашмірі.Серед 11 загиблих були п'ятеро членів експедиції Харківського клубу альпіністів: харків'яни - Ігор Свергун (керівник групи), Бадаві Кашаєв та Дмитро Коняєв, також у складі експедиції були Anton Dobes і Peter Šperka зі Словаччини.

Нагадаємо, харківські альпіністи неодноразово штурмували найвищі гори світу. 6 червня 2013 року стартувала експедиція Харківської федерації альпінізму та скелелазіння на восьмитисячник Нанга-Парбат (8125 метрів). Шестеро учасників рейсом Київ - Ісламабад вилетіли до Пакистану.Нанга-Парбат - дев'ята за висотою вершина світу, розташована на території Кашміру, що контролюється Пакистаном. Нажаль, експедиція завершилась трагічно. Альпіністи стали жертвами терористичного акту.

Щороку в мирні часи в Харкові на скалодромі «Вертикаль» проводився Кубок України з техніки альпінізму пам'яті майстра спорту міжнародного класу Ігоря Свергуна та Фестиваль зі скелелазіння «Кубок пам'яті».Отець Ігор (друг Ігоря Свергуна) у ці дні служив панахиду на згадку про загиблих на цвинтарі №13 (кінець вул. Григорія Сковороди (нині), могили праворуч від входу).Жахливо, що наразі українські герої-спортсмени, в тому числі й альпіністи, гинуть від рук російських терористів, захищаючи рідну землю... У Маріуполі під час оборони "Азовсталі" 19 квітня 2022 року загинув 42-річний член Харківського обласного клубу альпіністів Дмитро Кочетков (https://gx.net.ua/obshhestvo/region/harkovskij-alpinist-pogib-zashhishhaya-mariupol.html).Альпіністи Олександр Заколодній та Григорій Григор'єв загинули 21 січня 2023 року під містом Соледар у бою проти російських окупантів (https://gx.net.ua/sport/voni-buli-druzyami-po-zhittyu-na-vijni-zaginuli-dva-sportsmeni-z-harkova-foto.html).

Альпіністам-янголам спорту назавжди по 35 років (https://gx.net.ua/obshhestvo/region/yangoli-sportu-u-harkivskomu-metro-na-rokovini-vijni-vidkrili-vistavku-foto-video.html)...Тренер з альпінізму Любов Сухарєва з болем у серці розповіла про своїх учнів Олександра Заколодного та Григорія Григор'єва.Вона постійно була з ними на зв'язку, як і зі своїми синами... (https://gx.net.ua/sport/cej-proekt-ne-pro-vidchaj-a-pro-zhittya-kozhna-istoriya-yangoliv-sportu-nadihae-zhiti-dali-foto-video.html).

Світла пам'ять загиблим!

Фото: Gennadii Kopeika, GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела


Читайте також: