Скільки на Харківщині "ухилянтів" і на яких умовах мобілізують призовників без досвіду служби в армії (відео)

2893

На Харківщині «ухилянтів» серед військовозобов’язаних небагато. На сьогодні до кримінальної відповідальності за рішеннями суду притягнуто лише трьох чоловіків з регіону, які проігнорували повістки про призов до ЗСУ. Ще кілька справ наразі розглядаються судами. Про це розповів начальник Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Володимир Арап.

Він уточнив: військовозобов’язані (чоловіки і жінки від 18 до 60 років), які отримали повістку для уточнення даних від центру комплектування і проігнорували її, караються адмінштрафом від 1 700 до 3 400 грн. На тих, хто уже пройшов медкомісію і отримав направлення в частини, але не з'явився, чекає кримінальна відповідальність.

«Якщо військовозобов'язаний пройде медичний огляд, буде призначений до команди і не з'явиться вже на відправку до військової частини, за це вже на нього накладається кримінальна відповідальність - стаття 336 ККУ, якою визначається покарання — позбавлення волі від 3 до 5 роки», - сказав Володимир Арап.

За його словами, більшість жителів Харківщини, отримавши повістки, прибувають до військкоматів.  Однак, за даними Володимира Арапа, на початку війни було чимало чоловіків, які скористалися правом відстрочки від мобілізації, ставши студентами закордонних навчальних закладів.

«Було багато людей, які у 40-50 років отримували якісь документи, що вони навчаються у польському закладі, у канадському, чеському. Приїжджали, щоб отримати довідку на виїзд за кордон - і ми не могли заборонити, бо вони надали документи», - каже начальник обласного терцентру комплектування.

Він також заявив: нікого насильно не призивають, бо Збройним Силам Україні потрібні вмотивовані хлопці та дівчата. І якщо людина з якихось причин не може брати до рук зброю, їй запропонують альтернативну службу.

«Хтось може брати зброю, хтось ні. Але така категорія військовозобов’язаних повинна здійснювати якусь волонтерську роботу або допомагати нашим комунальникам розбирати руїни, оновлювати інфраструктуру. Є багато роботи, куди можна залучити цю категорію військовозобов’язаних», - зазначив полковник.

Військові також запевнили, що чоловіків призовного віку без досвіду служби в армії мобілізовують лише за контрактом, за їх згодою.

«Призовників - а це хлопці віком 18–27 років, які ніколи не служили у війську, ми не призиваємо за мобілізацією. Таким особам ми пропонуємо піти на військову службу за контрактом, і охочих виявляється чимало. Соціальні гарантії від держави мобілізовані та контрактники отримують абсолютно однакові. Важливо знати й те, що в кожну окрему частину районні терцентри комплектування та соціальної підтримки підбирають громадян за певними критеріями: фаховими, фізичними, морально-психологічними, віковими тощо», - сказав заступник начальника сектору мобілізаційно-оборонної роботи обласного ТЦК та СП підполковник Григорій Шеремет.

Раніше "GX" розповідав, чи законно військовозобов'язаним  вручати повістки на вулицях.

 

Галина Половик

Читайте також: