Чому повістки вручають на вулицях: пояснення від військових (відео)

1570

Вручати повістки на вулицях військовозобов’язаним чоловікам та жінкам не заборонено жодним керівним документом. Про це заявив начальник Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Арап на брифінгу 4 листопада.

За його словами, зараз майже немає можливості вручати повістки за місцем мешкання або роботи військовозобов’язаних, оскільки багато людей не проживає за місцем реєстрації, тому їх роздають на вулиці, в супермаркетах та інших громадських місцях.

"Такі заходи стосуються усіх військовозобов’язаних чоловіків і жінок віком від 18 до 60 років. Тому усі військовозобов’язані повинні мати при собі військово-обліковий документ, навіть якщо просто вийшли на вулицю чи до супермаркету. Під мобілізацію не підпадають призовники, але й вони мають носити при собі приписне свідоцтво", - зазначив Арап.

Він пояснив, чому можуть вручити повістку призовникам, які мають документ про непридатність до військової служби у мирний час та частково придатним у воєнний.

"Якщо 20-річний призовник показує приписне свідоцтво, до нього немає питань. Але якщо, скажімо 18-річний юнак показує документ, за яким він частково придатний до служби, йому можуть вручити повістку, і надалі питання про можливість його мобілізації вирішуватиме комісія", - сказав Арап.

Галина Половик