Голоси харків'ян з'єднали тисячі сердець (фото, відео)

4300
Незламні артисти ХНАТОБ пообіцяли, що відкриття 148-го сезону на відбудеться великій сцені.

Закриття сезону - це завжди і радісно, і сумно! Під час війни кожен фінальний акорд Харкова-культурного особливо чуттєвий! Два дні поспіль, 8 та 9 липня, у різних кінцях світу лунали голоси артистів Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка. Офіційні фотографії кожен може побачити на фейсбук-сторінці театру.

А ми пропонуємо вам разом з журналістом GX поринути у спогади про закриття сезону в Харкові.

Національний - це слово сьогодні стало як ніколи вагомим! Адже наша культура та мистецтво - це одні зі складових генетичного коду нації. Чарівний солов'їний спів і музика, які наші артисти дарують світу та нам!

Слова вдячності нашим захисникам відкривали і завершували закриття 147-го сезону театру. Молитва за Україну, Гімн України та хвилина мовчання за всіма. хто склав голову за наш рідний край!

Підсумком цього найважчого за всі роки сезону стали майже 300 концертів та вистав у Харкові (у сховищах, на майданчиках театру), у прифронтовій зоні на Донеччині та Харківщині та понад 200 за кордоном.

Справжнім дарунком до заходу стала можливість виступати на захищених сценах. Відчувалася сила та міць оркестру, кожне відлуння голосу та щастя в очах артистів від виступу у великій залі рідного театру! 

Керівник ХНАТОБ, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов почав свою промову зі слів вдячності всім - захисникам, колегам, глядачу, керівництву - всім, хто зробив можливим дарувати радість мистецтва в наш буремний час.

Час концерту промайнув щасливою миттю, наповнюючи серця до краю радістю. Квіти, оплески, сльози на очах, хвилина мовчання та пам'яті... "Ми зустрінемося! Обов'язково зустрінемося, вірю, що 148-й сезон відкриємо на великій сцені!" - підкреслив в.о. генерального директора-художнього керівника театру, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов.

Цього святкового вечора у серці Харкова лунали чарівна музика та голоси оркестру, хору та солістів театру (заслужені артисти України - Олена Старікова та Володимир Козлов, лауреати міжнародних конкурсів - Юлія Антонова, Вероніки Коваль, Олександр Золотаренко та Євген Лисицький, дипломанти міжнародних конкурсів - Юлія Форсюк та Олеся Мішаріна).Ведучим заходу був режисер і педагог Олексій Дугінов, який кожен виступ та привітання доносив до глядача з гордістю за колег.

У цей святковий день для гостей пролунали найяскравіші композиції світових класиків та рідні серцю мелодії України:

1. Каватина Фігаро з опери "Севільський цирульник" (Дж. Россіні) - Є. Лисицький;


2. Каватина Розіни з опери "Севільський цирульник" (Дж.Россіні) - О. Старікова;
3. Арія Каварадосі з опери "Тоска" (Дж. Пуччіні) - О. Золотаренко;
4. Арія Віолети з опери "Травіата" (Дж. Верді) - Ю. Антонова;
5. Арія Дон-Жуана з опери "Дон-Жуан" (В. Моцарт) - В.Козлов, Є. Лисицький;
6. Укр.народна пісня "Ой я знаю що гріх маю" - Ю. Форсюк;7. Дует кішок (Дж. Россіні) - О. Старікова, О. Золотаренко;

8. Пісня Наталки з опери "Наталка-Полтавка" (М. Лисенко) - О. Мішаріна; 

9. Хор з опери "Ріголетто" (Zitti-Zitti, Дж. Верді) - чоловічий хор;
10. Хор з опери "Набукко" (хор полонених, Дж. Верді) - хор;
11. Куплети Аделі з опери "Летюча миша" (І. Штраус) - Ю. Антонова, О. Старікова;

12. Хабанера з опери "Кармен" (Ж. Бізе) - В. Коваль, хор;


13. Куплети Ескамільо з опери "Кармен" (Ж. Бізе) - В. Козлов, Є. Лисицький, О. Старікова, О. Мішаріна, В. Коваль ;
14. Молитва за Україну (М. Лисенко) - хор
15. Гімн України - всі солісти, хор.

Мистецтво об'єднує!

Мабуть, невипадково в ті дні, 9, 10 та 11 липня, святкували Гаханбар Ардвісури Анахіти - одне із семи Великих свят у Зороастризмі. Воно знаменує собою злиття людини з природою та занурення у гармонію. Богиня Ардвісура пов'язана з мистецтвом, музикою та артистизмом. Вона дарує людям вміння співати.


Ще раз щиро дякуємо колективу ХНАТОБ та чекаємо на нові зустрічі в 148-му театральному сезоні!

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: