До харківської "Мистецької фортеці" завітав "цензор" зі столиці (фото, відео)

2602
Трохи більше як година потрібно справжнім майстрам, що б навчити розуміти митців і поважати театр.


"Не забувайте мріяти щодня. Не забувайте усміхатись горю. Усміхнені вуста - це та броня, яку не зломить навіть ваша доля", - Ліна Костенко.

Саме таку силу має вистава “Академія сміху” від артистів Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки.Головні ролі в виставі виконують: ЦЕНЗОР - Гліб Суряга, АВТОР - Павло Текучев.

Сила сміху, театру, мистецтва взагалі — безмежна!

А ви замислювались? Як народжуються твори, які стають визнаними світом виставами — справжнім спадком країни...

За кожною такою постановою стоїть кропітка праця автора і не тільки його... А і іноді навіть ще й цензора! І, звичайно, гра актора!

Адже ніколи не дізнаєшся, що комедія смішна, доки її не зіграють актори.... Отож-бо - "Браво!" - сміливцям, які дають друге життя Гамлету, Ромео і Джульєтті, які вміють написати й зіграти!

До речі, у головного героя вистави, як у Шахерезади, були свої "тисяча й одна ніч"... І з кожним рядком, з кожною зміною, чим більше правди було в його творі, тим більше сміху! Придушені амбіції; поступки; гнів тих, хто не розуміє; ночі без сну; намагання зробити все заради цілі; працювати над твором так, наче від цього залежить життя!А потім, потім справжній майстер вміє захопити своєю грою, перетворити перепони на сходинки до своєї цілі... Закохати у свій твір навіть цензора! Щоб він пишався автором, боровся за нього і міг сказати: "Вертайтесь живим! Я боровся за вас! Я збережу ваш твір! Ми його поставимо на кращих сценах країни! Адже я вам вдячний: ви відкрили для мене світ мистецтва і я пізнав, що таке театр. Я сміявся кожного вечора, коли читав рядки вашого твору! Лише вертайтесь живим!"

Бо, нажаль, в кожній країні, в різні часи, чи то в Японії, чи в Україні... є обставини, коли навіть митці беруть до рук зброю, щоб вибороти перемогу і мирний час - час творити і ставити вистави на великій сцені для повних залів...

Віримо Богові та ЗСУ - Україна переможе! Наші митці змінять зброю на улюблені прилади для письма!

А в країні з круками на гербі, в якій до дня смерті президентів люблять ставити танок маленьких пташок, нарешті покажуть його. А ми його, як месседж, побачимо в фіналі комедії, що надихає.Дякуємо гостям! До нових зустрічей! Разом до перемоги, з вірою у світле майбутнє!Фото та відео: Наталія Бойченко, GX

Читайте також: