Хлопець, що бував у Харкові, знайшов своє щастя (фото, відео)

5032
Студенти-магістри вокального факультету ХНУМ імені І.П.Котляревського склали державний іспит з дисципліни "Оперна студія".

Яскрава подія освітила похмурий дощовий день! Хлопець, що бував у Харкові, знайшов своє щастя! А студенти ХНУМ імені І.П.Котляревського, які три роки не мали змоги представити свої дипломні роботи для глядачів, здійснили мрію. На сцені ТКЦ було представлено один з найкращих творів Миколи Лисенка - оперу "Наталка-Полтавка".  Пропонуємо подивитися фото та відео уривки з вистави в пості журналіста GX.

Декого з юних артистів харківський глядач вже встиг оцінити на концертних майданчиках міста, а декого побачили та почули вперше.

Керівники проекту з гордістю вітали учнів і ділили радість успіху з колегами, друзями, близькими та вдячним харківським глядачем, який засипав артистів квітами та оваціями.Окрема вдячність оркестру та хористам ХНАТОБ, які подарували юним зіркам потужну підтримку в цей важливий для них день.

До речі, попри погоду, полуденний час та погрози ворога, зала ТКЦ (вул. Сумська, 25) була повна - прийшли відомі театральні діячі, педагоги, шанувальники мистецтва, молодь та люди поважного віку, яки вже скучили за постановами театрів.А починалось все майже як в "Гостях у казки". На сцену вийшов режисер і педагог Олексій Дугінов і відкрив присутнім карти: що відбувається і хто за це відповідає....Керівники проекту: режисер - старший викладач Дугінов Олексій; диригент - кандидат мистецтвознавства, доцент Ірина Вербицька, концертмейстер - Ірина Запара, завідувач кафедри вокального факультету ХНУМ імені І.П.Котляревського - кандидат мистецтвознавства, доцент Лариси Деркач, викладач сценічної мови - старший викладач Тетяна Андріївська.
На виставі-іспиті ролі виконували: Наталка - Вікторія Марініч, Петро - Тарас Король, Возний - Кирило Тищенко; Виборний - В'ячеслав Судік, Терпилиха Горпина (мати Наталки, бідна вдова) - Ганна Галій, Микола - Андрій Слободянюк.Напутнє слово випускникам сказали виконувач обов'язків генерального директора - художнього керівника ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА Ігор Тулузов та диригент - кандидат мистецтвознавства, доцент Ірина Вербицька."Це наші майбутні зірки і ми їх підтримуємо! Адже сьогодні дуже важливий для міста день - за час війни вперше майже повноцінна оперна вистава на сцені театру!" - наголосив Ігор Георгійович.

"Це чудова нагода для студентів заявити про себе в наш час, тому що спочатку пандемія, а тепер війна відібрали можливість у випускників показати себе наживо в мистецтві під час іспитів", - напередодні підкреслила режисер-постановник та диригент вистави Ірина Вербицька.

"Нарешті це сталося, адже студенти ХНУМ імені І.П.Котляревського три роки не мали змоги повноцінно представити свої дипломні роботи. Я вітаю викладачів і випускників з прем'єрою", - після вистави своїх студентів та викладачів привітала Наталія Говорухіна – ректор ХНУМ імені І. П. Котляревського, кандидатка мистецтвознавства, професорка, заслужена діячка мистецтв України.

Також додав вітальних слів і режисер та старший викладач Олексій Дугінов.А ще - журналістці GX вдалося дізнатися про плани на майбутнє у самого пана Возного - магістра Кирила Тищенка.

До речі, привітати та підтримати випускників приїхав зі Львова лауреат міжнародних конкурсів Максим Ворочек (у минулому випускник ХНУМ ім. І. П. Котляревського (клас заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства Говорухіної Н. О.).Щиро бажаємо миру, щасливої долі та творчих успіхів випускникам, їх викладачам та усім нам!

Фото та відео: Наталія Бойченко, GX

Читайте також: