Вже не вперше цього року Сонце впливає на самопочуття землян, а ще дарує рожеві спалахи. За інформацією центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, на нас чекають три дні надпотужної магнітної бурі.
Зокрема, вже 10 жовтня сонячна активність була з К-індексом 8 (червоний рівень), що відповідає сильному геомагнітному шторму, який зберігатиме свою силу і в п'ятницю, 11 жовтня. А в суботу, 12 жовтня, сонячна активність знизиться до К-індексу 5 (червоний рівень), але однаково залишатиметься відчутною.
Така магнітна буря, здатна впливати на самопочуття метеозалежних людей, а ще може викликати появу полярного сяйва. Яке цього разу було яскраве і помітне, як за межами міста, так і у самому Харкові.
Відомий харківський астроном Володимир Кажаном поділився своїми яскравими спостереженнями.
Нагадаємо, попередні магнітні бурі були: 27 липня , 3-4 та 22-24 серпня, 10 та 11 вересня, 3 та 4 жовтня. А ось попереднє полярне сяйво на Харківщині спостерігали у травні та серпні.
Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.
У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.
Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.
Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.
До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади - докладніше у новині GX).
Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела