Читайте також: Святкові гірлянди та будинок святого Миколая. Новорічну казку для дітей Харкова вже готують в метро (фото)
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Світі в результаті шкідливого вживання алкоголю щорічно відбувається 3 мільйона смертей, 13,5% усіх випадків смертей молодих людей у віці 20-39 років. Вживання алкоголю є причинним чинником більш ніж 200 порушень здоров’я, пов’язаних з хворобами та травмами. Алкоголь є причиною 5% глобального тягаря хвороб і травм у Світі.
ВООЗ попереджає: безпечної та рекомендованої дози алкоголю не існує, тому краще взагалі відмовитись від вживання спиртних напоїв. У разі небажання повної відмови від вживання алкоголю Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України рекомендує дотримуватись деяких правил:
- 1. Пам’ятайте про «свою дозу». Якщо ви знаєте яка доза алкоголю для вас не спричиняє сп'яніння, намагайтесь її дотримуватися. В будь-якому разі, надмірним є вживання на день більше 5 стандартних доз алкоголю для чоловіків та більше 3-для жінок. За даними ВООЗ в середньому значення стандартної дози знаходиться в діапазоні 10 г етилового спирту (приблизно 25 г горілки 40%).
- 2. Не вживайте алкоголь на голодний шлунок. Перш ніж пити спиртне, варто поїсти. Вживання алкоголю на голодний шлунок швидше спричиняє оп’яніння.
- 3. Не вживайте багато спиртного за один раз. Робіть перерви під час вживання алкоголю на 20–30 хвилин.
- 4. Не запивайте алкоголь газованими напоями. Вуглекислий газ, що міститься в газованих напоях пришвидшує всмоктування алкоголю в кров, що призводить до швидшого сп’яніння.
- 5. Перед вживанням спиртного випийте склянку води. Вода розбавляє алкоголь і дещо нейтралізує його дію.
- 6. Не змішуйте спиртні напої та не підвищуйте градус. Вживання напоїв різної міцності призводить до швидшого сп’яніння і знижує здатність організму обробляти алкоголь.
- 7. Не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття й реакцію.
- 8. Вживання алкоголю та кави або ж енергетичних напоїв підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.
- 9. Похмільний синдром не лікують алкоголем. Якщо зранку у вас похмільний синдром, не потрібно вживати алкоголь. Прийміть контрастний душ та пийте більше води.