У Харкові закрили виставку про війну через кілька днів після відкриття: з якої причини (фото)

3555

У Харківському художньому музеї з 19 квітня закрили для відвідування виставку народного художника України Віктора Ковтуна «Там, де ми є» - першої експозиції у залах музею, відкритої після 24 лютого 2022 року.

Про це повідомляється сторінці музею у Facebook.

Експозиція, присвячена героїчному Харкову та харків’янам періоду війни з російським агресором, була відкрита напередодні Великодня і мала працювати до 21 травня. Утім проіснувала лише тиждень.

Причина закриття - виконання рішення засідання Ради оборони Харківської області (Протокол № 3 від 28.03.2023) та листа Департаменту культури і туризму ХОВА № 05-24/508 від 18.04.2023 про заборону масових заходів в приміщеннях театрів, концертних установ, філармоній, клубів, музеїв і бібліотек незалежно від форми власності в умовах воєнного стану.

"Ми дуже шкодуємо, але, зважаючи на ситуацію, музей забезпечує виконання вимог влади та дотримання правил безпеки. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити безпеку наших відвідувачів, співробітників та нашого музейного скарбу. Дякуємо вам за розуміння та підтримку. Ми віримо, що скоро зможемо знову відкрити двері нашого музею та продовжити нашу спільну мистецьку подорож. Слідкуйте за нашими оновленнями та залишайтесь в безпеці!" - йдеться у повідомленні на сторінці музею.

 Відкриття виставки "Там, де ми є" В. Ковтуна. ХХМ. Харків, 13 квітня 2023

На переконання кандидатки мистецтвознавства, завідувачки відділом зарубіжного мистецтва Харківського художнього музею Марини Філатової,  яка разом з колегами рятувала музей та її колекцію від руйнації, харків'янам треба повернути виставку.

"Чи до мистецтва людям зараз, коли головне завдання – вижити та перемогти?! Після відкриття у Харківському художньому музеї виставки "Там, де ми є" робіт народного художника України В. І. Ковтуна, я впевнена - ТАК! На картинах рідне місто - зруйноване, поранене, але нескорене! Я не бачила жодної людини, яка б залишилася байдужою після відвідування виставки!"- написала мистецтвознавець на своїй приватній сторінці Facebook.

Відвідувачі виставка "Там, де ми є" В. Ковтуна. ХХМ. Харків, 17 квітня 2023

Марина Філатова також звернулася до харків'ян з проханням висловити свою точку зору щодо рішення про закриття виставки "з огляду на те, що в той самий час працюють бари, казино, ресторани, кінотеатри та торговельні центри".

За її словами, в музеї не проводяться масові екскурсії: одночасно на виставці перебуває не більше 3-5 осіб. А під час повітряної тривоги людям пропонують пройти в укриття (цокольний поверх в музеї або зовсім поряд станція метро) та продовжити огляд після її закінчення.

"Усі розуміють - воєнний стан! Але емоційний стан харків‘ян теж дуже важливий!!! На картинах зображені наші земляки - пожежні, рятувальники, медики. Мистецтво для всіх, хто сьогодні захищає та рятує нас від "руського миру", - це важлива емоційна складова: наші герої повинні відчувати нашу вдячність та повагу за те, що художники мають можливість створювати картини, музей відкривати виставки, нарешті, що ми просто можемо продовжувати жити в рідному місті!!!" - висловила свою думку Марина Філатова.

Експонати виставки "Там, де ми є" В. Ковтуна. ХХМ, квітень 2023

Нагадаємо, 13 квітня 2023 року Харківський художній музей вперше після початку повномасштабної війни відчинив свої зали для відвідувачів. У частково відновлених кімнатах музею напередодні Великодня відкрилася виставка народного художника України, Почесного громадянина Харкова Віктора Ковтуна  - "Там де ми є". До неї ввійшли 160 картин, написаних харківським митцем після 24 лютого 2022 року. Це хроніка воєнних подій зруйнованого, але нескореного міста-героя, яка розповідає про героїчні воєнні будні медиків, військових, рятувальників, комунальників, волонтерів.

Раніше GX писав: 2 березня 2022 року після ракетного обстрілу центру міста у Харківському художньому музеї не залишилося жодного вцілілого вікна - шибки вибило вибуховою хвилею. На щастя, картини не постраждали.

У жовтні 1941 року Харківський художній музей пережив першу евакуацію - тоді до Новосибірська вивезли 4 555 творів мистецтва, серед яких - колекція картин Т. Шевченка. Нині експонати довелося знову евакуювати.

Харківські музейники продовжують збирати кошти на відновлення бекетовських приміщень.

Фото: М. Філатової (соцмережі)

Галина Половик.

 

Читайте також: