Перша воєнна експозиція. У зруйнованому харківському музеї відкрилася виставка (фото)

2275

Харківський художній музей вперше після початку повномасштабної війни відкрив свої зали для відвідувачів.

У відновленому після російських обстрілів приміщенні музею напередодні Великодня відкрилася виставка народного художника України, Почесного громадянина Харкова Віктора Ковтуна.

«Там, де ми є» - так називається його експозиція. Вона складається зі 150 картин, написаних після 24 лютого 2022 року. Руїни будинків, героїчні воєнні будні медиків, рятувальників, комунальників, волонтерів. Це хроніка воєнних подій незламного Харкова та його мешканців, створена митцем. Це літопис болю, жаху і великої любові до рідної землі й свого міста. 

«Для нас це особлива подія. Ми чекали цієї миті. Хоча це ще не повернення до повноцінної роботи музею. Війна все ще не закінчилася. І твори з нашої постійної експозиції все ще знаходяться поза стінами нашого музею - у безпечному місці. Чекають свого часу. Втім музейне життя навіть у війну не зупинялося. Працювали в онлайн. А потім розпочали монтаж виставки нашого земляка, художника, голови Харківської організації Національної спілки художників України Віктора Ковтуна», - розповіла GX директорка Харківського художнього музею Валентина Мизгіна, яка з першого дня війни залишалася у Харкові, рятувала безцінну колекцію і музей від руйнації.

Монтаж виставки В. Ковтуна «Там, де ми є». Харків, квітень 2023 (ХХМ)

Виставка «Там, де ми є» працюватиме до 21 травня 2023 року, з 10.00 до 17.00 (вихідний – вівторок). 

«Вхід на виставку - за донат. Усі кошти від благодійної ініціативи буде використано на відновлення музею», - зазначили харківські музейники.

Нагадаємо, 2 березня 2022 року після ракетного обстрілу центру міста у Харківському художньому музеї не залишилося жодного вцілілого вікна - шибки вибило вибуховою хвилею. На щастя, картини не постраждали.

У жовтні 1941 року Харківський художній музей пережив першу евакуацію - тоді до Новосибірська вивезли 4 555 творів мистецтва, серед яких - колекція картин Т. Шевченка. Нині експонати довелося знову евакуювати.

Харківські музейники продовжують збирати кошти на відновлення бекетовських приміщень.

Галина Половик.

 

Читайте також: