Пам'ятаємо! У цей день, 9 листопада 1794 року перестало битися серце Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа, одного із найвидатніших людей, яких будь-коли дарувала світові наша земля.
Він народився 3 грудня 1722 року. Григорій Савич знав ціну життя, знав, як нелегко буває часом відрізнити дійсно нетлінне від того, що дзвенить і блищить, але дуже швидко розсипається в прах.
У 2022 році Україна святкувала 300-річчя від дня народження філософа, богослова, поета Григорія Сковороди. У Харкові до знакових місць люди йшли до темряви, біля пам'ятника у Покровському сквері живі квіти були навіть у руках Григорія Савича...
Пам'ятник Григорію Сковороді — пам'ятник видатному українському філософу Григорію Савичу Сковороді, встановлений у 2012 році біля навчального корпусу Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Скульптор — Сейфаддін Гурбанов. Зазнав пошкодження 6 липня 2022 року в результаті ракетного удару з боку рф.
У 2021 році до річниці з дня народження Григорія Сковороди на стіні будинку по вулиці Римарській, 18 (на одній із стін старовинної будівлі 1914 року) з’явився мурал, присвячений видатному харківському філософу і мислителю (зображення висотою 18 м і шириною 13 м).
"Дослідники життя і вчення Григорія Сковороди сходяться на тому, що Варсаві якимось чином вдається залишатися близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох. У кожній новій генерації знаходяться люди, які мають Сковороду «за свого», люблять його як друга і шанують як учителя", - так до ювілею про Григорія Савича писав колектив Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди.
Нагадаємо, у Харківській області в ніч проти 7 травня російські військові під час обстрілу знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка.
Про заходи по відновленню культурної спадщини в новині GX.