Майбутнє зруйнованого музею у Сковородинівці на Харківщині: які кроки передбачені

2910

Зруйновану росіянами будівлю Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди на Харківщині готують до консервації.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко на відкритті виставки «Світ Сковороди», приуроченої 300-річчю від дня народження видатного українського мислителя й письменника Григорія Сковороди.

За його інформацією, Міністерство культури та інформаційної політики разом з Харківською ОВА відкрили фонд для збору коштів на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, знищеного російським обстрілом навесні 2022 року.

"Маємо результати - $50 тис на заходи з консервації музею надасть UNESCO. Ще 450 тис. грн на проведення науково-проєктних робіт, необхідних задля відновлення будівлі, виділить з обласного бюджету Харківська ОВА", - заявив Ткаченко .

За попередніми оцінками, повідомив міністр, для повної відбудови музею потрібно близько 112 млн грн.

Нагадаємо, в рамках проекту Міністерства культури "Збережіть українську культуру" на відбудову музею уже надійшло 7,12 млн грн. із необхідних не менше 112 млн грн. 

На Харківщині у селі Сковродинівка Богодухівського району, де останні роки жив всесвітньо відомий український філософ Григорій Сковорода, 23 вересня відбулося погашення благодійної поштової марки «Сад божественних пісень». Її "Укрпошта" випустила до 300-річчя від дня народження знаменитого земляка (3 грудня 1722 року). 

У ніч на 7 травня 2022 року ракетним ударом російські війська знищили Національний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області.

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: