Українські зірки продали контрабас, щоб задонатити на відновлення музею у Сковородинівці

2556

На відновлення зруйнованого росіянами Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди, що в селі Сковородинівка Золочівської громади на Харківщині, продовжується збір коштів в рамках проекту Міністерства культури "Збережіть українську культуру". На відбудову музею уже надійшло 7,12 млн грн. За попередніми підрахунками, необхідно не менше 112 млн грн. 

Серед тих, хто приєднався до меценатського руху - гурт Kalush Orchestra - переможець Євробачення-2022. Музиканти під час свого туру Америкою та Канадою продали свій контрабас, а виручені гроші - 330 тис. грн перерахували на проект "Збережіть українську культуру".  У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що ці кошти направлять на відновлення музею у Сковородинівці.

"Під час наших концертів за кордоном ми намагаємось збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні виникла думка влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам удалося продати новенький контрабас, на якому зазвичай грає Сашко Кондратюк, та отримати велику суму. Ми вирішили передати її до фонду Міністерства культури та інформаційної політики. Крім того, це не перший подібний благодійний аукціон. Ми плануємо й надалі проводити подібні аукціони, щоб зібрати якнайбільше грошей для допомоги українцям", - заявив лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк.

Музей Сковороди був знищений ракетним ударом 7 травня 2022 року. Російський снаряд влетів під дах будівлі, після чого виникла пожежа, яка знищила будинок.

До війни в експозиції музею зберігалися видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов'язані зі Сковородою. В музеї знаходилися і особисті речі українського філософа.

Також історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. Тут до початку обстрілів була криниця, місце першого поховання філософа, його могила, пам'ятник, скульптурна «філософська алея».

На щастя, найцінніші експонати колекції вдалося врятувати, їх перемістили заздалегідь в безпечне місце, але меморіальний будинок зазнав суттєвих втрат.

Нагадаємо, на Харківщині у селі Сковродинівка Богодухівського району, де останні роки жив всесвітньо відомий український філософ Григорій Сковорода, 23 вересня відбулося погашення благодійної поштової марки «Сад божественних пісень». Її "Укрпошта" випустила до 300-річчя від дня народження знаменитого земляка (3 грудня 1722 року). 

У ніч на 7 травня 2022 рку ракетним ударом російські війська знищили Національний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області.

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: