З поштової марки стартував збір коштів на відновлення зруйнованого росіянами Національного музею на Харківщині

4342

На Харківщині у селі Сковродинівка Богодухівського району, де останні роки жив всесвітньо відомий український філософ Григорій Сковорода, 23 вересня відбулося погашення благодійної поштової марки «Сад божественних пісень». Її "Укрпошта" випустила до 300-річчя від дня народження знаменитого земляка (3 грудня 1722 року). 

Також відбулося погашення марки у Нью-Йорку та Києві, - повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики. 

За інформацією Харківської обласної воєнної адміністрації, гроші, які планують виручити від продажу поштового блоку - а це 7,5 млн гривень -  направлять на відновлення зруйнованого російською армією Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди у Сковородинівці.

Також на відновлення музею планується залучити кошти іноземних донорів, - заявив на презентації у  Сковородинівці міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

За його словами, Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури уже оголосила збір коштів на реставрацію музею у Сковородинівці. Також ведуться перемовини з Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією щодо допомоги з відновленням будівлі. 

 Нагадаємо, 6 травня 2022 року ракета російських окупантів влучила в пам'ятку національного значення – меморіальний музей Григорія Сковороди (колишній будинок поміщика Андрія Ковалівського). Внаслідок обстрілу будівля повністю згоріла.

 Директорка Національного літературно-меморіального музею Г. Сковороди Наталія Мицай розповіла, що коли російська ракета влучила в будівлю музею, не було можливості рятувати експонати – будівля палала, як свічка. 

«Десь близько опівночі я почула, як здригнулися стіни і двері мого будинку. Через декілька хвилин забігла моя донька і закричала, що горить музей. Уже коли приїхали рятувальники, вони винесли деякі експонати», – згадує директорка.

 Нагадаємо, у ніч на 7 травня ракетним ударом російські війська знищили Національний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області.

Галина Половик

Читайте також: