Мільйони евакуйованих людей і перевезених вантажів. Незламні залізничники приймають привітання (фото, відео)

1895
Сьогодні, 4 листопада, Україна святкує День залізничника.


Щиро вітаємо колектив Укрзалізниці з професійним святом! Дякуємо, незламні, за 4 мільйони евакуйованих українців під час війни, за перевезені мільйони тонн вантажів, за працю тижнями без вихідних й цілодобово. Низький уклін та світла пам'ять тим, хто загинув на роботі через ворожі обстріли залізничних станцій, виконуючи свій службовий обов'язок. Разом до ПЕРЕМОГИ!


Нагадаємо, професійне свято День залізничника України було засновано в липні 1993 року указом президента Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту України. З цього часу воно відзначалося в першу неділю серпня. Але в грудні 2002 року указом президента Леоніда Кучми святкування було перенесено на 4 листопада - і ця дата була обрана невипадково. Адже саме 4 листопада 1861 року до Львова через Перемишль прибув перший поїзд міжнародного сполучення "Ярослав" із Відня. На той час Львів перебував на території Австро-Угорщини, але історично він є українським містом. Тому саме цей день і вважається початком сучасної історії залізниць в Україні.

В Україні сьогодні - понад 30 тис. км залізничних колій, близько 300 тис. осіб працює на залізниці. Це і машиністи, і зв'язківці, і енергетики, провідники та диспетчери, чергові на станціях і багато інших спеціалістів - усі вони забезпечують комфорт і безпеку пасажирів та вантажів.

В мріях про мирні часи згадаємо одне з улюблених місць харків'ян - Привокзальну площу... 

Неймовірну архітектуру, фонтан, клумби...  

А взимку новорічну ялинку та потяг з символами року...До речі, у Харкові є музей історії та техніки залізниці.

А ще юні мрійники можуть почати навчатися шляхетній справі на дитячій залізниці. Вона дарує радість дітям навіть під час війни.

А ще саме на вокзал у Харкові до Різдва Христового було доставлено Вифлеємський вогонь Миру.Нагадаємо, в березні 2023 року в рамках програми «Залізна українізація», було підбито підсумки опитування щодо нової назви Південної залізниці, яке проводилося у застосунку «Дія». Як повідомили у пресслужбі АТ «Укрзалізниця», найбільшу кількість голосів набрав варіант «Харківська». Саме таку назву хочуть бачити 335,6 тисяч учасників опитування (Докладніше у новині GX).

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, АТ "Укрзалізниця", відкриті джерела

Читайте також: