У Харкові поставили останню крапку на масштабному муралі (фото, відео, доповнено)

4086
Десятки картин і муралів, натхнення авторам і позитив цілому місту від невтомної Карини Жернової.


А ви знали? Сьогодні, 22 вересня, відзначають неофіційне, але дуже миле свято – День розфарбовування сірості!



Це чудовий привід поділитися останніми фрагментами муралу Карини Жернової, які так влучні до цього свята.



Та ще цікаві картини з вулиць Харкова в пості на фейсбук-сторінці GX.



Все починалося у парку Стрілка з казки... Покахонтас та її друзі стали першим дарунком Харкову від художниці Карини Жернової.



"Спершу було важко, але робота того варта", - наголосила авторка. Тепер казці радіють діти, адже поруч в сквері розташований дитячий майданчик.



"До речі, на мій погляд, красуня Карина дуже схожа на казкову героїню своїх перших харківських муралів. Така ж чарівна і невтомна, а ще в неї багато друзів", - додала Наталія Бойченко.

А потім були сотні метрів квадратних різнобарвних картин птахів та етнічних визерунків на на центральній вулиці міста Сумській, а ще дарунки до свят у знакових місцях Харкова, яскраві нариси в урбан-парку та масштабна остання картина в 47 квадратних метрів (У центрі Харкова на вибитих вікнах з'явилися сині птахи, Харків'янка зробила незвичайний дарунок рідному місту до святаХарків'янам подарували велетенську листівку до Дня Незалежності УкраїниСтінопис у дарунок мужнім комунальникам готує художниця з Харкова).

До речі, авторка поділилася с GX фото свого первинного задуму великого муралу.



А ще розповіла історію створення птаха-фенікса і незламної власниці закладу, на якому з'явилася картина.



«І постануть з попелу харківські будівлі, як українські фенікси з пітьми!» - написала авторка у своєму пості.


Саме такі люди надихають творити, а ще й підтримують таланти своїми коштами.

"Основний меседж картин - це віра в те, що як і птахи повертаються до дому, так і українці повернуться, будуть відбудовуватися, створювати нові родини, любити один одного... Все у нас буде добре!" - підкреслила Карина. 

Осмислюючи титанічну працю, на згадку приходить свято, яке відзначали 15 вересня - Міжнародний день крапки. Це свято вигадав автор та ілюстратор дитячих книг Пітер Рейнольдс. Історія свята пов'язана з його книгою "Крапка" (2003). Міжнародний день крапки - свято індивідуальності та творчості. Адже й справді, кожна людина може подолати гори, якщо в неї вірять. Так і сталося з юною героїнею книги Пітера Рейнольдса, яка думала, що не вміє малювати... На листку дівчинка поставила лише крапку, а мудра вчителька оформила її в рамку... Дівчинка побачила це, повірила у свої сили та почала малювати.

Завдяки картинам Карини багато хто повірив у себе - з'явилися роботи інших майстрів (Катерини Ковшар, Станіслав ЛяшенкоД. Чмуж та Є. Кричковська та багато інших).



Навіть відомий харківський митець Гамлет пожартував, читаючи написи Карини - "Незабаром буде малюнок і перемога".



Журналістка GX помітила авторку за останньою роботою і записала цікаве інтерв'ю про картину та життя художниці.

І ось, як і обіцяла до кінця тижня Карина Жернова поставила останню крапку та додала останні чарівні штрихи пензлем до своєї картини-дарунку.


На картині площею у десятки метрів квадратних з'явилася справжня водяна колонка (ще з 1800-х років, знайдена та відреставрована), яка була першою встановлена в Харкові і є культурною спадщиною нашого міста. А ще на картині наші рідні пташки-синички заграли золотом, які, за словами самих комунальників, так схожі на них - рано прокидаються і працюють, працюють... щоб в наших оселях була вода та інші комунальні зручності. Ця водичка тече країною, даруючи життя... 

А ще на картині золотокоса земля-мати - Україна з волоссям кольору пшениці та стрічками у віночку: блакитними мов води; зеленими, як лани та ліси нашої країни. Її врода грає під сонячними променями, змінюючи вирази обличчя, як у справжньої україночки.



Дякуємо! віримо, що після відпочинку авторки ми побачимо її нові творіння.

Більше фото в останньому альбомі на GX.



Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: